Szombathelyi Swietelsky Haladás - MTK Budapest 2-2 (2-0) GALÉRIA + VIDEÓ

2015-08-01

Kétgólos hátrányból állt fel idegenben a csapat – nem mindennapi bravúr. Így három forduló után rendelkezik győzelemmel, döntetlennel, és szenvedett már vereséget is. Értékes a remi, mert ebben a bajnokságban nem nyerni járnak majd a csapatok Szombathelyre.

A mérkőzés élő közvetítése.

Swietelsky Haladás – MTK Budapest 2-2 (2-0) OTP Bank Liga, 3. forduló Szombathelyi Haladás Stadion, 3310 néző

Vezette: Berke Balázs (asszisztensek: Tóth II Vencel, Brettyán Péter, Szabó Zsolt, Molnár Attila. Tartalék játékvezető: Kelemen Attila.)

Gólszerző: Ugrai (14.), Jagodics (35.), illetve Hrepka (49.), Thiam (93.)

Haladás: Király – Schimmer, S. Wils, Jagodics, Bosnjak – Th. Wils., Iszlai, Gosztonyi, Martinez, Németh – Ugrai

Csere: Gosztonyi helyett Halmosi (59.), Angyal helyett Schimmer (65.), Németh helyett Medgyes (80.)

Sárga lap: Gosztonyi (44.), Halmosi (70.), Jagodics (87.)

Vezetőedző: Mészöly Géza

MTK Budapest: Hegedüs L. – Bese, Vukmir, Grgics, Vadnai – Thiam – Strestík, Kanta J., Vass., Varga Sz. – Torghelle

Csere: Vass helyett Hrepka, és Strestik helyett Szatmári a szünetben, Torghelle helyett Ramos (71.)

Sárga lap: Torghelle (45.)

Vezetőedző: László Csaba

14. perc: Ugraihoz került a labda a 16-os bal oldali sarkánál, és jobbal kilőtte a bal sarkot. 1-0

35. perc: Németh Márió szöglete után Jagodics bólintott bele a labdába, és az behullott a kapuba.

49. perc: Bese szerzett labdát a félpályánál, Szatmárihoz passzolt, aki Hrepkát ugratta ki. Ádám, a kifutó Király mellett a jobb alsó sarokba gurított. 2-1

93. perc: Ramos tartotta meg a labdát, pedig rugdosták rendesen, majd beadását Thiam négy lépésről lőtte a kapu közepébe. 2-2

Mészöly Géza, vezetőedző: (Szombathelyi Swietelsky Haladás): – Sajnálom a fiúkat, mert az első félidőben hihetetlen jól játszottak. Szerettük volna megszerezni a harmadik gólt, de sajnos mi kaptunk. A második 45 percben is azt a fajta focit játszottuk, ami megy nekünk, míg az MTK Budapest kevés helyzetből szerzett pontot. Nehéz ezt lenyelni.

László Csaba, vezetőedző (MTK Budapest):

– Mind a két csapatot megilleti a gratuláció. A mi együttesünk az első 45 percben katasztrofálisan játszott. Ennél rosszabbul már nem is lehet, nem is tudunk. A szünetben rendet tettünk a fejekben, offenzív játékkal álltunk elő, ez meglepte a Haladást. Felvállaltuk, hogy gólt akarunk szerezni, így Hegedüsnek több dolga akadt. Meg kell köszönni neki, amit tett ezen a meccsen.