Up-bajnokságok: Az Illés Akadémia-Haladás vendégjátéka, és fővárosi rangadók következnek

2020-03-13

Csapataink az MLSZ döntése értelmében zárt kapuk mögött lépnek pályára a koronavírus terjedése miatt.

Újabb forduló következik a bajnokságban utánpótlás csapataink számára, az alábbiakban összesítettük, melyik együttesünk mikor és hol lép pályára.

U19: MTK Budapest–Illés Akadémia-Haladás
2020. március 13., (péntek), 13:00, UTE Atlétikai Stadion (zárt kapuk mögött)

A tavaszt két győzelemmel és egy döntetlennel kezdő csapatunk a szezon során kétszer már megmérkőzött a szombathelyiekkel, és mindkétszer döntetlen született. Hazai pályán fordulatos mérkőzésen 4-4, idegenben pedig 1-1, ahol a hazaiak percekkel a rendes játékidő vége előtt egalizáltak.

U17: Budapest Honvéd-MFA–MTK Budapest
2020. március 14., (szombat), 12:00, Honvéd-MFA Utánpótlás Központ (zárt kapuk mögött)

A három tavaszi összecsapásából kettőt sikerrel abszolváló együttes a listavezető vendége lesz. Sajnos a két őszi mérkőzésből a kispestiek jöttek ki jobban, mindkétszer magabiztos győzelmet arattak.

U16: Budapest Honvéd-MFA–MTK Budapest
2020. március 18., (szerda), 14:00, Honvéd-MFA Utánpótlás Központ (zárt kapuk mögött)

Legutóbbi mérkőzését megnyerő gárdánk csak jövő hét szerdán utazik Kispestre. A piros-feketék az ősszel mindkétszer győztesen hagyták el a pályát, előbb két-, majd egygólos sikerrel.

U15: Vasas Kubala Akadémia–MTK Budapest
2020. március 14., (szombat), 12:00, Illovszky Rudolf Stadion (zárt kapuk mögött)

Az FTC ellen a hajrában pontokat veszítő csapatunk az ősszel 2-1-re legyőzte a tabella harmadik helyén álló angyalföldieket, ráadásul hátrányból fordítva, Balogh Roland és Kalocsány Péter góljának köszönhetően.

U14: Vasas Kubala Akadémia–MTK Budapest

A negyedik tavaszi fordulóban Angyalföldre utazik Horváth Ádám együttese. Az őszi mérkőzésen csapatunk már két góllal vezetett, de a Vasas egyenlíteni tudott, végül Forró Dominik gólja a mieink javára döntötte el a három pont sorsát.

Jászberényi győzelme után U12-es és U13-as gárdánk szombaton a III. Ker. TVE csapatát fogadja a Kövér Lajos utcában található Varga Zoltán Sportpályán, előbbi 10 órától, utóbbi 11:30-tól zárt kapuk mögött.

A mérkőzésekről szóló beszámolók akadémiánk honlapján, a sandorkaroly.hu oldalon olvashatóak majd.

FRISSÍTÉS:

Alább a Magyar Labdarúgó Szövetség 2020. 03. 14-i közleménye olvasható:

A kormány pénteki határozata értelmében hétfőtől új oktatási rend lép életbe az országban. Az iskolásokra vonatkozó döntést követően a Magyar Labdarúgó Szövetség március 16-tól határozatlan időre felfüggeszti az összes utánpótlás-korosztályú bajnokságát (az U19 és fiatalabb korosztályokban).