HÍREK
A sereghajtó Kecskeméti TE csapatát fogadjuk - Bemutatjuk szombati ellenfelünket
2025-05-09

Az utolsó előtti hazai bajnoki mérkőzésünket szombaton 17:45-kor vívjuk az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
A mérkőzésre már tart az online jegyértékesítés, ami IDE kattintva érhető el!
Jelen:
Az OTP Bank Liga 31. fordulójában a tabella ötödik helyén álló csapatunk a 12., seregható pozíciót elfoglaló Kecskeméti TE együttesét látja vendégül.
A kecskemétiek 30 forduló alatt 24 pontot gyűjtöttek, négy győzelem és 12 döntetlen mellett 14 alkalommal szenvedtek vereséget. A mérkőzéseiken 29 gólt lőttek, míg a kapujukat 49-szer vették be.
A csapat házi góllövőlistáját Driton Camaj és Lukács Dániel vezeti öt találattal, őket Katona Bálint és Pálinkás Gergő követi hárommal, majd Zsótér Donát, Zeke Márió, Katona Levente és a már távozó Nikitscher Tamás kettővel. Rajtuk kívül egyszer volt eredményes Kovács Barnabás, Májer Milán, Tófol Montiel, Pászka Lóránd és Vágó Levente.
Gera Zoltán gárdája idegenben 14 összecsapáson hét pontot gyűjtött, egyszer nyertek négy döntetlen és kilenc vereség mellett.
A KTE tavasszal 12 bajnokin 13 pontot gyűjtött, a legutóbbi három fordulóban egyaránt döntetlent játszottak, legutóbb 2-2-re végeztek a Nyíregyháza Spartacus FC ellen hazai pályán.
A téli átigazolási időszakban az FTC-től kölcsönbe érkező Botka Endre és Pászka Lóránd mellett a klub játékosa lett a Kisvárdáról szerződtetett Driton Camaj és a Finnországból igazolt Michael López.
A spanyol élvonalbeli Real Valladolid gárdájához kerülő Nikitscher Tamás mellett távozott Kotula Máté, Kovács Kolos és Papp Milán, mindhárman kölcsönbe a másodosztályba.
Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban szombaton 17:45-kor kezdődő mérkőzést az M4 Sport+ közvetíti élőben!
Együttesünk és a Kecskeméti TE csak az NB I-ben mérkőzött egymással:
Az első osztályban csapatunk 17 alkalommal játszott a kecskemétiekkel, hétszer győztesen hagytuk el a pályát, ötször döntetlen született, míg ötször a KTE örülhetett.
Az idei szezonban október 5-én mérkőztünk meg az akkor még Szabó István által irányított kecskemétiekkel és hátrányból fordítva, Kosznovszky Márk, Molnár Rajmund és Ilia Beriashvili góljával 3-1-re győztünk az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
Kecskeméten februárban a hazaiak nyertek 5-0-ra.
Hazai pályán 9-szer játszottunk a Kecskeméttel: 4-szer nyertünk, 2-szer kikaptunk, 3 alkalommal döntetlen volt, 16 gólt lőttünk, és 13-at kaptunk. A megszerezhető 27 pontból 14-et jegyeztünk. Ez 52 %-os teljesítmény!
A mérleg:
17 7 5 5 25 - 28 26 (51 %)
A Kecskeméti TE labdarúgásának múltja:
1904-ben játszották az első kecskeméti labdarúgó-mérkőzést, melyen a budapesti III. kerületi Főgimnázium legyőzte a helyi Piarista Gimnázium csapatát.
Kecskeméten 1910 májusában került sor az első, sportegyesületek közötti labdarúgó mérkőzésre, melyen egy helyi és egy fővárosi csapat vett részt.
A Kecskeméti Munkás Testedző Egyesületet 1911. június 11-én alapították. A klub elsősorban a helyi munkásoknak teremtett sportolási lehetőséget. Először a piros és zöld volt a klub színe, a lila-fehér összeállítást 1913 óta használják, ekkor lett az egyesület neve Kecskeméti Testedző Egyesületet, KTE, ami 1945-ig változatlan maradt.
A KTE első mérkőzését 1911. augusztus 15-én játszotta, a Kecskeméti Sport Clubtól szenvedett egygólos vereséget. A második meccsét már megnyerte a csapat, a Szolnoki MÁV FC ellen, 5:1-re. 1913. június 29-én a csapat egyesült a KSC-vel.
Szervezett bajnokságban először 1913-1914-ben a Pestvidéki kerület Kecskeméti alosztályában futballozott a KTE, többek között a Szolnoki MÁV SE, a Kecskeméti AC, a Vecsési SE, a Monori SE, az Üllői SE társaságában.
Az első világháború alatt többnyire 18 éven aluli játékosok alkották a csapatot, ez volt a „kis KTE”. A világégés után sikerült újjászervezni a gárdát.
Az 1921-1922-es bajnokságban, a Közép-magyarországi kerület Kecskeméti alosztályában 1921. október 9-én 3.000 néző előtt játszották a KAC elleni rangadót.
1922-ben saját pálya építését határozta el az egyesület, melyet 1926. április 11-én avattak fel egy Ceglédi MOVE elleni mérkőzéssel.
A két világháború között először a Közép-, majd a Dél-magyarországi bajnokság Kecskeméti, aztán Szegedi alosztályában játszott a csapat.
A második világháború alatt több csapattagot is behívtak katonának, vagy munkaszolgálatra, de előfordult, hogy máshonnan érkezett munkaszolgálatosokkal töltötték fel az együttest.
A világháború után a KTE Kecskemét belvárosához közelebb, a Noszlopy Gáspár Park melletti pályán játszotta mérkőzéseit.
Az 1946-1947-es volt az első NB II-es szezon a csapat történetében, újra Kecskeméti Munkás TE néven. Az első magyar totószelvényen (1947 október 5.) szerepelt a KMTE – Magyar Textil mérkőzés is, mely döntetlennel zárult. Ekkor kezdődött a több évtizedes együttműködés a KTE és a Kecskeméti Konzervgyár között.
1949. június 28-án egyesült két kecskeméti csapat, a KTE és a KAC, az új klub a Kecskeméti Szakszervezeti TE nevet kapta. A csapat új színösszeállítása a piros-kék lett. A legjobb játékos a Kecskeméten két éven át szereplő Fenyvesi Máté volt, aki később a Ferencvárosba igazolt, és sokszoros válogatott lett.
1951. január 11-én újabb névváltoztatás után Kecskeméti Kinizsi lett a klub neve. Az eredeti nevét és színeit a KTE csak 1956. december 2-án vehette fel újra, s meg is tartotta egészen 1998-ig.
A KTE ezután gyorsan visszatért, és megnyerte az NB III Délkeleti csoportját, de az átszervezések miatt nem kerülhetett fel a másodosztályba. 1964-ben a csapat a megyei bajnokságba esett vissza, de 1966-ban már ismét az NB II-be (akkor harmadosztály) jutott fel, ahol ezúttal két idényt játszott végig, majd egy kisebb visszaesés következett be a klub életében.
Az 1973-1974-es idényben újra NB II-es volt a KTE, de a 14. hely nem volt elég a bennmaradáshoz. 1978-ban egy szigorú fegyelmi vizsgálat és osztályozók után ismét kiesett a megyei bajnokságba.
1990-ben a csapat bajnok lett az NB III Alföldi csoportjában, de a másodosztályban nem tudott tartósan megmaradni.
1995-ben a KTE immár harmadik alkalommal jutott fel a másodosztályba, miután ismét megnyerte az NB III Alföldi csoportját. Ekkor költözött át a KTE a Széktói Stadionba.
1999-ben egy "álfúzió" jött létre a KTE illetve a KSC-RSC névleges egyesüléséből létrejött a Kecskeméti Futball Club, a KFC. A csapatot működtető kft. főszponzora az ismert vállalkozó Jámbor János lett. Jámbor 2003-ban kiszállt a kecskeméti labdarúgásból, s a KFC játékjogát átruházta az újjáélesztett Vasasra.
1998-ban felnőtt és ifjúsági játékosokkal újjá élesztették a szünetelő labdarúgást, a KTE a megyei III osztályban indult. A próbálkozás mindössze 2 évet ért meg.
2003 nyarán a Kispest Honvéd volt tulajdonosi köre, élén Koncz Lászlóval és Vida Pállal megvásárolta az NB I/B-ben szereplő Büki TK-t működtető kft-t, s a játékjoggal Kecskeméten az NB I/B-ben újraindította a csapatot, Kecskeméti TE néven.
2006-ban két kecskeméti vállalkozás megvásárolta a helyi NB II-es csapatot menedzselő KTE Kft-t. 2007 nyarán a szabadkai Szivics Tomiszlav vette át a csapat irányítását, s megnyerték a 2007-2008-as bajnokságot az NB II Keleti csoportjában.
A 97 éve vártak a feljutásra, s a 2008-2009-es pontvadászatban történetük során először végre az NB I-ben szerepelhettek. Első találkozójukat a Paks ellen játszották (1-2), első NB I-es góljukat Csordás Csaba szerezte.
Az NB I-be jutás után minden évben sikerült főszponzort találni. 2008-2011 között a hulladékfeldolgozással és környezetvédelemmel foglalkozó Ereco Zrt. lett a csapat névadó szponzora, 2011-2012-es szezonban a Szerencsejáték Zrt. volt a főszponzor, míg 2012-től a Phoenix Mecano AG svájci központú multinacionális cégcsoport magyarországi leányvállalata, a Phoenix Mecano Kecskemét Kft. lett a névszponzor.
2011-ben a Videoton legyőzésével (3-2) megnyerték a Magyar Kupát. A kupagyőzelem azt jelentette, hogy a KTE kvalifikálta magát az Európa Ligába, kijutva ezzel a nemzetközi porondra. A klub végül veretlenül búcsúzott a sorozattól, hazai pályán 1-1-et, idegenben 0-0-t ért el az együttes a kazah Aktobe ellen, mely végül idegenben lőtt góljával jutott tovább. A KTE első "európai" gólját Szinisa Radanovics jegyezte.
A 2012-2013-as idény 7. helyet hozott. A 2014-2015-ös szezon a búcsút jelentette az élvonaltól, mert bár a 9. helyet sikerült elcsípni, NB I-es licenc hiányában nem indított csapatot a KTE, a névhasználati játékjoggal rendelkező kft. gyakorlatilag megszűnt.
Három év következett a megyei bajnokságban. Kecskeméten a KLC-KTE SI felnőtt csapata maradt a legmagasabb osztályú együttes, ez a megye I-es bajnokságot jelentette. 2016 telén megalakult a Kecskeméti LC Kft., mely teljes mértékben átvette a felnőtt együttes működtetését a sportiskolától, majd 2017 nyarán 100 százalékos tulajdonrészt szerzett a cégben a Horváth Építőmester Zrt. (HÉP).
2018-ban bajnoki címet sikerült szerezni a megyei I-ben, és a Hajdúböszörmény elleni sikeres osztályozó után feljutott az NB III-ba a klub, s újra KTE néven indulhatott a bajnokságban.
A 2020-2021-es idényben a bajnok Iváncsa nem kért licencet a másodosztályú bajnokságra, ezért a KTE jutott fel, és tért vissza az NB II-be.
A kecskemétiek friss feljutóként rögtön a második helyen végeztek az NB II-ben, s hét év után visszajutottak az első osztályba, ahol előbb ezüstérmesek, majd a legutóbbi szezonban hatodikok lettek.
Kapcsolódó cikkek














