Újpest FC - MTK Budapest 1-0 (0-0)(VIDEÓ+GALÉRIA)

2015-05-16

Tipikus egygólos meccs volt, téves ítélet utáni szabadrúgásgól döntött. Ettől függetlenül nem csak ezen múlt: a helyzeteket be kell lőni. Várható volt, hogy kevés lehetőség adódik a csapatok előtt. A döntetlen jobban megfelelt volna az erőviszonyoknak.

Újpest FC – MTK Budapest 1-0 (0-0)

OTP Bank Liga 28. forduló:
Vezette: Erdős (Tóth II, Viszokai, Oláh, Nagy)

Gólszerző: Litauszki (74.)

Újpest FC: Balajcza – Nego, Heris, Litauszki, Forró, Hudák - Sztaniszavjevics, Bardhi – Nagy, Szuljics, Ojo

Csere: Bardhi helyett Szankovics (53.), Sztaniszavjevics helyett Addo (90.), Szuljics helyett Cvejba (90+1)

Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics

MTK Budapest: Hegedüs – Baki, Poór, Vukmir, Vass – Pölöskei, Kanta, Thiam – Horváth, Torghelle, Csiki.

Csere: Poór helyett Vadnai (44.), Csiki helyett Bese (68.)

Sárga lap: Thiam (54.), Torghelle (78.)

Szakmai igazgató: Garami József

Torghelle Sándor így nyilatkozott a mérkőzés előtt: – A bajnokság előtt senki nem mondta, hogy dobogót vár tőlünk. Most mégis ott vagyunk!

22. perc: Thiam, Csiki, Pölöskei volt a labda útja, de Csiki remek helyzetből leadott lövését Litauszki blokkolta.

Nagy Gábor véleménye a szünetben: – Az MTK nem véletlenül áll ott a tabellán, ahol. Nagyon nehéz ellenük játszani, de mindenképpen győzni akarunk.

52. perc: Kanta-Horváth-Kanta adogatás után óriási helyzetben, középen, 10 méterre a kaputól Kanta csizmaszárral találta el a labdát.

74. perc: Szuljics rohant neki Vassnak, Erdős rendkívül veszélyes helyen adott szabadrúgást. Litauszki a szétrebbenő sorfal között a hálóba vágta a labdát. 1-0

Litauszki és dr. Horváth értékelése az nso.tv-ben.

Nebojsa Vignyevics, a mérkőzés után: – Örülünk az öt győzelemnek. Fontos, hogy a nézők élvezzék a játékot, már nem a helyezés számít.

Garami József, a mérkőzés után: – A vereség ellenére nem mumus az Újpest. Voltak olyan momentumok, amikor megnyerhettük volna a meccset, de a hazaiak jobban játszottak a második félidőben, több helyzetet alakítottak ki, így megérdemelten győztek. Mumusról nem beszélek.