HÍREK

Bővült Örökös Bajnokaink és Örökös Tiszteletbeli Tagjaink köre!

2022-05-30

Bővült Örökös Bajnokaink és Örökös Tiszteletbeli Tagjaink köre!

Hegedüs Lajos és Pintér Ádám teljesítményét is díjazták!

A Magyar Testgyakorlók Köre Budapest Sportegyesület május 27-én tartotta 2022. évi rendes, tisztújító közgyűlését. Az MTK Budapest Zrt. nevében Zakor Sándor tulajdonos kérvényezte az egyesület elnökétől, dr. Deutsch Tamástól, hogy az egyesület elnöksége sikeres labdarúgó pályafutásukért adományozza az "MTK Örökös Bajnoka", illetve az "MTK Örökös Tiszteletbeli Tagja" címet több korábbi játékosunknak.

A pénteki küldöttgyűlésen négy egykori labdarúgó kapta meg az "MTK Örökös Bajnoka" címet: Nagy István, Dunai Lajos, Szolnok István és Pozsonyi Imre.

Nagy István (1937-1999) klubunk bajnoki ezüst- és bronzérmes játékosa, pályára lépett az 1964-es KEK-döntőn is, összesen 222-szer játszott az MTK-ban. Dunai Lajos (1942-2000) 1964 és 1974 között 233 bajnokin játszott csapatunkban, 1968-ban részese volt az MNK-sikernek is, ugyanebben az évben olimpiai bajnoki címet nyert a magyar válogatottal. Szolnok István (1932-2009) 1948 és 1956 között játszott az MTK-ban, ezen idő alatt kétszeres bajnok és ötszörös ezüstérmes lett, 1952-ben MNK-t nyert csapatunkkal. Pozsonyi Imre (1882-1963) már az első magyar bajnokságban (1901) pályára lépett, akkor még a MÚE színeiben, majd 1903-06 között egy arany- és két bronzérmet nyert az MTK-val, valamint játszott a magyar válogatott első hivatalos mérkőzésén is.

Az "MTK Örökös Tiszteletbeli Tagja" címet kapta két volt játékosunk, Hegedüs Lajos és Pintér Ádám, valamint klubunk első bajnokcsapatának azon 11 futballistája, akik korábban még nem részesültek ebben a kitüntetésben: Sebő Gyula, Nagy Ferenc, Frank Imre, Hoffer István, Steiner Rezső, Káldor-Zulu Lipót, Deutsch Leó, Herquett Rezső, Nárai Károly, Markovics Péter, Weisz II.
Lajos, Buócz Gyula és Lipovetz Géza.


Saját nevelésű játékosaink, a 34 éves Hegedüs Lajos kapus 162-szer lépett pályára az MTK Budapest színeiben, jelenleg a Szolnoki MÁV játékosa, míg Pintér Ádám 160-szor játszott kék-fehér mezben, 29 alkalommal a magyar válogatottban is számítottak rá, több szezonon keresztül a spanyol élvonalban is bizonyíthatott. Visszavonulását követően jelenleg is klubunk alkalmazásában dolgozik.

Gratulálunk újdonsült Örökös Bajnokainknak és Örökös Tiszteletbeli Tagjainknak!

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-05-26 17:00 Sándor Károly Labdarúgó Akadémia

MTK BUDAPEST II

VS

FC Dunaföldvár

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman