Továbbra is veretlen az MTK: MFK Rimaszombat - MTK Budapest 1-3 (1-2)

2015-02-20

Az MFK Rimaszombat együttese némi késéssel érkezett a mérkőzés helyszínére, így kérték a játékvezetőket, hogy kezdjék 15 perccel később a mérkőzést. A bírók kicsit vonakodva egyeztek bele a dologba, mert este bál lesz Ipolyságon, és mindannyian hivatalosak oda, de végül kötélnek álltak.

A határtól néhány kilométerre, a szlovákiai Ipolyságon találkozott a két csapat. Remek idő, szikrázó napsütés, de meglehetős hideg, és elég pattogós pálya fogadta a feleket, mely nagyobb is a megszokottnál.

MFK Rimaszombat összeállítása: Glintic - Sivcenic, Vargic, Hladik, Milojevic - Lupták, Popovic, Certik, Strbák, Krchnák, Koloredy

MTK Budapest: Groppioni - Nagy, Baki, Vukmir, Hajdú - Kanta, Pölöskei, Thiam - Horváth, Bese, Csiki

Csere: Horváth helyett Cseke az 59., és Vukmir helyett Ikonomou a 81. percben

Szakmai Igazgató: Garami József

MFK Rimaszombat - MTK Budapest 1-3 (1-2)

A mérkőzés élő közvetítése.

Geri Gergely, edző (MFK Rimaszombat): – Ilyen erős csapattal a mi bajnokságunkban nem szoktunk találkozni. Nagyjából egy órán keresztül tudtunk lépést tartani velük, de aztán elfogytunk. Sok a sérült, és nem is mindenki készült velünk, a téli alapozás alatt. Kívánom, hogy a magyar mezőnyben, legalább azon a helyen végezzenek a kék-fehérek, ahol most állnak.

Garami József, szakmai igazgató (MTK Budapest): – Helyenként jól játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Ezen a meccsen, a jelenlegi helyzetünkben az is fontos volt, hogy ne sérüljön meg senki. Nos, szerencsére Hajdú Ádámnak nincs komoly baja, így ezt megúsztuk. Mostantól a rajtra, a Paks elleni meccsre figyelünk.

23. perc: Kanta tökéletes szöglete után, Thiam az égből, óriási erővel fejelt gyönyörű gólt. 0-1

41. perc: Jobb oldalról érkező beadás után Krchnák, pár lépésről nagy erővel lőtt a hálóba. 1-1

45. perc: Hajdút buktatták a tizenhatoson belül. Kanta, félmagasan, a kapu jobb oldalába lőtte a tizenegyesből a labdát. 1-2

66. perc: Nagy Tibor vitte a labdát a jobb szélen, visszagurított Csikinek, aki nagy gólt lőtt. 1-3