HÍREK

Tizenhét éve hunyt el Zavadszky Gábor

2023-01-06

Tizenhét éve hunyt el Zavadszky Gábor

Zavadszky Gáborra (Budapest, 1974. szeptember 10.-Limassol, 2006. január 6.) magyar válogatott labdarúgóra emlékezünk a szomorú apropó alkalmából.

Zavadszky Gábor igazi futballista-családból származott, hiszen nagyapja  - más források szerint nagyapjának a fivére - Závodi István a MÁVAG egykori jobbszélsője, aki 1932-ben kétszer is szerepelt a magyar válogatottban, Prágában gólt is szerzett. Zavadszky középpályásként először a Ganz-Mávagban játszott, aztán a Ferencvárosban (1992–1998 - 118 mérkőzés/16 gól), a dunaújvárosi Dunaferr csapatában (1998–2001 - 102/36), az MTK Hungáriában, majd ismét a Ferencvárosban (2004 - 11 3) szerepelt. 2005 elejétől a ciprusi Apollon Limassol (8/0) játékosa volt.

„Zava” – ahogy mindenki ismerte – 2001 nyarán érkezett klubunkhoz a Hungária körútra a bajnoki címvédő Dunaferrből.

A kék-fehérben töltött idő alatt tagja volt a 2003-ban felejthetetlen körülmények között bajnoki címet szerző csapatnak, amely az utolsó fordulóban az Újpest legyőzésével szerezte meg az aranyérmet. A mosolyáról és közvetlen stílusáról ismert Zavadszky az MTK-ban 98 mérkőzésen 20 gólt jegyzett.

2000 és 2003 között négy alkalommal szerepelt a válogatottban. A magyar olimpiai válogatottban az atlantai 1996-os nyári játékokon is pályára lépett.

A Ferencvárossal két magyar bajnoki címet, valamint három-három Magyar Kupát és Magyar Szuperkupát nyert. Bajnok lett a Dunaferrel és csapatunkkal is, sőt, az MTK-val Magyar Szuperkupát is szerzett. 2005-2006-ban ciprusi bajnok lett. Az 1995-1996-os idényben tagja volt a Ferencváros Bajnokok Ligája-csoportkört megjárt csapatának, 2004 őszén pedig az UEFA-kupa (mai Európa Liga elődje) csoportkörében is pályára lépett a zöld-fehérek színeiben. Ezzel ő az egyetlen olyan ferencvárosi labdarúgó, aki mindkét nagy európai kupasorozat csoportkörében szerepelt.

1997-ben megnősült, a rákövetkező évben megszülettek ikerfiai, Norbert és Roland.

2004 telén az anyagi gondokkal küzdő Ferencvárostól Ciprusra, az Apollon Limassol csapatába igazolt. Itt érte egy sérülés után a tragédia. 2006. január 7-én hunyt el Limassolban embólia következtében. Felmerült, hogy halálát orvosi felelőtlenség okozta. Mindössze 31 esztendős volt.

Budapest XVII. kerületétől, melyhez sok szál fűzte, 2004-ben az év sportolója kitüntetést, 2006-ban pedig posztumusz díszpolgár címet kapott.

A Kozma utcai Új Köztemetőben nyugszik.

Klubunkhoz hihetetlenül ragaszkodott. Többször nyilvánosan hangoztatta, hogy ha abbahagyja az aktív játékot, itt szeretne „öregfiúk” játékosként „letelepedni”, ami ritkaság egy, a Ferencvárosból érkezett, majd oda távozó játékossal kapcsolatban. Hálából szurkolóink a mai napig is, mint „halhatatlan” MTK-st emlegetik. Fényképe és meze a klubházban látható.

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-06-26 00:00 -

BKV ELŐRE SC

VS

MTK BUDAPEST

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman