NB III: Az utolsó másodpercekben fejelt góllal nyert a Honvéd II

2021-08-25

Második csapatunk vezetett, de végül pont nélkül maradt a pótolt bajnokin.

Az NB III Közép csoportjának 1. fordulójából elhalasztott Budapest Honvéd II – MTK Budapest II mérkőzésre került sor szerdán 11 órától a Honvéd akadémiai központjában. Első csapatunkból ezúttal Kaka, Kosznovszky és Clinton erősítette visszajátszóként együttesünket.

A 14. percben Drljo vette célba néhány csel után 15 méterről a kapu bal oldalát, a kapus védett, két minutummal később pedig már vezettünk. Drljo tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, majd Clintonhoz passzolt, aki 5 méterről, egy védő szorításában a kapu bal oldalába lőtt (0-1). Ezt követően hazai részről Németh, a mienktől Kosznovszky próbálkozott lövéssel, majd a 38. percben Kerezsi egy jobb oldali szögletet tekert a kapu hosszú felső sarkába (1-1). A játékrész végén újra megszerezhettük volna a vezetést, amikor Clinton lépett ki ziccerben, lövését nagy bravúrral ütötte szögletre Tujvel.

A második félidő kevesebb lehetőséget hozott, Drljo lövését, majd Kosznovszky szabadrúgását is Tujvel védte, a másik oldalon pedig amikor kellett, jól avatkoztak közbe védőink és kapusunk. Mindkét oldalon érkeztek a cserék a pályára, majd amikor már úgy nézett ki, hogy döntetlennel ér véget a mérkőzés, a három perces ráadás végén Kamber jobb oldali bedobása után tovább csúszott a labda, Németh Barnabás pedig pár lépésről a kapunkba fejelt (2-1).

Csapatunk nem érdemelt vereséget a mai mérkőzésen, a végén azonban a hazaiak megszerezték a három pontot. NB III-as együttesünk következő bajnoki meccsét jövő szerdán, Balassagyarmaton játssza majd.

Budapest Honvéd MFA II – MTK Budapest II 2-1 (1-1)

Vezette: Práth Dávid

Gólszerzők: Kerezsi (38.), Németh B. (93.) ill. Clinton (16.)

Bp. Honvéd II: Tujvel – Varga G. (Suleiman, 46.), Török K., Kamber, Szabó T., Benczenleitner – Kerezsi (László M., 69.), Keresztes, Kocsis G. (Nyitrai, 56.), Rácz B. (Szűcs T., 56.) – Németh B.

MTK Budapest II: Varasdi – Kaka, Fülöp, Várkonyi, Helembai – Kovács M., Horváth A., Kosznovszky, Georgievski (Fördős, 87.) – Drljo (Juhász L., 73.), Clinton (Gyuris, 73.)

A mérkőzés adatlapja ide kattintva érhető el.