MTK Budapest NB III – Budaörsi SC 1-2 (1-0)

2015-07-04

Hrepka Ádám és Baki Ákos is pályára léphetett - sérülését követően - a Budaörsi SC ellen. Előbbi góllal, utóbbi pedig fegyelmezett védőmunkával vette ki részét, a pályán töltött félidőből. A mérkőzésen több fiatal játékos is lehetőséget kapott, akik már több éve együtt pallérozódtak az utánpótlásban.

Előkészületi mérkőzés, Lantos Mihály Sporttelep
50 néző

Vezette: Farkas Mátyás (Kovács Brankó, Kovács Péter)

MTK Budapest NB III: Groppioni – Sági, Baki, Tóth, Deutsch – Vogyicska, Hajdú, Szatmári L, Hrepka, Schrammel – Ramos.

Vezetőedző: Pölöskei Gábor

Budaörsi SC: Szentpéteri – Horváth, Gál, Csobánki, Lajer – Ferkó, Sajbán, Menyhárt, Bogáti, Sajbán – Szabó

Vezetőedző: Miskei Attila

12. perc: Ramos váltott ütemet a tizenhatos bal oldalán, megtolta a labdát a kapus mellett, lövése azonban elsuhant a kapu előtt.

30. perc: Hajdú passzolt Vogyicskának a jobb oldalon, aki erős lövéssel próbálkozott, de a Szentpéteri hárítani tudott.

43. perc: Hrepka Ádámot buktatták a védők a büntetőterületen belül, a játékvezető 11-est ítélt. A labdát a sértett higgadtan, jobb belsővel, a kapu bal oldalába gurította. (1-0)

A második félidőre hat helyen változtatott Pölöskei Gábor. Pályára lépett Demjén, Talabér, Hujber, Gera, Bartos és Fehér.

47. perc: Papp Mátét ugratták ki a tizenhatos bal oldalán, erős lövésébe Demjén csak beleérni tudott. (1-1)

54. perc: Vogyicska Bálint harcolt meg két védővel, majd tisztán lőhetett, a kapus azonban védett. A kipattanó labdát Bartos lőtte a kapufára.

60. perc: Újabb két MTK csere, Széles és Szabó vette át Deutsch és Hajdú helyét.

65. perc: Ikonomou, Szalai és Katona is a pályára léphetett,

67. perc: Gera indította Fehért, akinek a lövése az oldalhálóban akadt el.

70. perc: Hujber végezhetett el szabadrúgást. Beadására Bartos jól helyezkedett, fejese azonban mellé szállt.

85. perc: Szögletet követően Pleván Ádám ugrott a legmagasabbra, és fejelte Demjén kapujába a labdát. 1-2

A mérkőzésen Szatmári Lóránd igazi vezérként tevékenykedett az első félidőben. A pálya minden pontján felbukkant, segítette a fiatalokat. A második játékrészben kicserélődött a hazai csapat, és meglátszótt a rutinbeli különbség.

Demjén Patrikot és Gera Dánielt ki kell emelni. Előbbit remek védéseiért, utóbbit pedig zseniális passzaiért. A legfontosabb azonban, a sérülésből visszatért két játékos, Baki és Hrepka szereplése rendkívül fontos. Hamarosan László Csaba rendelkezésére állhatnak.

Pölöskei Gábor így értékelte a felkészülési mérkőzést: – Egy hete kezdtük meg a felkészülést. A játékosok fizikai állapota még nem tökéletes, de ez érthető. Az első félidőben azok játszottak, akik nem, vagy csak keveset voltak pályán a Vojvodina elleni, Európa-liga selejtezőn. A második 45 percben a fiatalokat küldtem pályára, akik ügyesen játszottak, de az ellenfél pontrúgásból betalált. Az eredménynek nincs jelentősége, a játék, a forma, a jövő biztató. Külön öröm számomra, hogy a sérültek közül Baki Ákos és Hrepka Ádám is pályára lépehetett.