Így áll a kanadai tabella: gólszerzők és előkészítők

2018-10-24

Lezárult az OTP Bank Liga első harmada. A mieink az eddigi 11 találkozón 17 gólig jutottak, ezen összesen hét játékos osztozott. Az alábbiakban a csapatunk eddigi teljesítményét összegeztük a lőtt gólok tekintetében, mutatjuk a kanadai tabella állását is.

Csapatunk összesen 17 gólnál jár a szezon harmadánál, ezzel a mezőnyben negyedik helyen állunk a lőtt gólok terén. Kilenc mérkőzésen találtunk be a kapuba, kétszer voltunk eredménytelenek, míg szintén két alkalommal háromszor is eredményesek voltunk a 90 perc alatt.

A 17 találaton összesen 7 játékos osztozott. A legtöbb gólt eddig Kanta József szerezte, ötöt, aki ezzel holtversenyben a második helyen áll az OTP Bank Liga góllövőlistáján.

Íme, a házi góllövőlista:
Kanta 5
Lencse, Bognár 3-3
Gera, Ramos 2-2
Torghelle, Schäfer 1-1

Az előkészítésben ennél többen jeleskedtek: összesen 9 játékosunknak van gólpassza (a 11-es kiharcolását is gólpassznak vettük, az összeállításban azt vettük alapul, hogy a mieink közül ki volt az utolsó játékos, aki a gólt megelőzően megpróbálta megjátszani a labdát).

A legjobb előkészítő eddig Lencse László (4), míg Torghellének és Szelinnek 3-3 "asszisztja" van.