Győzelem a Ligakupában

2014-09-16

Mindenki játszott és majdnem mindenki lőtt gólt: jó kis felhozó mérkőzés volt. Torghelle gólpasszal tért vissza. Mezőkövesd Zsóry FC - MTK Budapest FC 2-5 (1-2) Ligakupa, C-csoport, második forduló A csoport másik mérkőzésén: Dunaújváros PASE - Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 1-1 (1-0). A Dunaújvárosnak négy pontja van, a Mezőkövesdnek és az MTK-nak három-három, a Balmazújvárosnak egy.

Ligakupa C csoport, 2. forduló, Mezőkövesd SE Sporttelep. 800 néző.
Gólszerzők: Kálnoki-Kis (öngól) a 42., Menuogong a 88., illetve Vass P., a 3. és Csiki a 30., Thiam az 54., Sergio a 66., Hrepka a 80. percben

Vezette: Nazsa (Ducsai, Kelemen, Bozó)

Mezőkövesd Zsóry FC: Szántai, Hegedűs Cs., Balogh, Csató, Engel, Szeles, Tajthy, Hanzl, Molnár, Pantovics, Baracskai
Csere: Molnár Gábor és Tajthy Tamás helyett Menougong és Kulcsár az 58.,  Engel helyett Csirmaz a 68., Szeles helyett Hegedűs a 69., Hanzl helyett Tóth a 81. percben

Sárga lap: Hanzl a 6., Pantovics a 38. percben

Vezetőedző: Tóth László

[image]

MTK Budapest: Abu - 2 Nagy, 12 Kálnoki-Kis, 3 Deutsch, 5Kelemen - 15 Thiam, 6 Hajdu, 17 Vass P. - 18 Bese, 14 Torghelle, 8 Csiki
Csere: Torghelle helyett Sergio, Csiki helyett Hrepka, Nagy helyett Poór, Vass Patrik helyett Vass Ádám a szünetben, Abu helyett Groppioni a 71. percben

Sárga lap: Hajdu a 20., Kálnoki-Kis a 77., percben

Szakmai igazgató: Garami József

Garami József értékelése:

– Az első negyedórában kifejezetten rosszul játszottunk, így a mozgékony mezőkövesdi játékosok szabadon ficánkolhattak, volt is néhány helyzetük. Később a védekezésünk feljavult, támadásban összeszedtük magunkat és lőttünk két szép gólt. A szünetben négyet cseréltem, felhasználva a lehetőséget, hogy olyanok is szóhoz juthassanak, akik most épültek fel, vagy korábban kevesebb lehetőséget kaptak. Volt köztük néhány, aki olyan teljesítményt nyújtott, amire még én is felkaptam a fejem. A második félidőben már élvezte a csapat a játékot, hiszen amellett, hogy szereztünk három gólt, több helyzetet is kidolgoztunk, ami bíztató.