FK Vojvodina – MTK Budapest 3-1 (2-1) (GALÉRIA)

2015-07-09

FK Vojvodina – MTK Budapest  3-1 (2-1) (GALÉRIA)

A szerbek lendülete már az első mérkőzésen feltűnő volt, ezúttal eredményességgel is társult. Az MTK Budapest a korán megszerzett előnnyel nem tudott élni, később meg már nem volt esélye. Búcsúzott a csapat az Európa-ligától.

A mérkőzés élő közvetítése.

FK Vojvodina – MTK Budapest  3-1 (2-1), Újvidék, Szerbia, Európa-liga, 1. forduló, visszavágó.

Vezette: Tore Hansen (Jon-Michael Knutsen, Øystein Ytterland, mind norvégok)

Gólszerzők: Sztaniszavljevics (14.), Mrdakovics (40.), Ivanics (51.), illetve Strestik (3.)

FK Vojvodina: Zsakula – Vaszilics, Pankov, Nasztics, Djurics – Ivanics, Sztaniszavljevics, Szekulics – Makszimovics, Mrdakovics, Sztamenics

Csere: Makszimovics helyett Puskarics (55.), Sztamenics helyett Babics (77.), Mrdakovics helyett Palocsevics (90.).

Sárga lap: Makszimovics (30.), Nasztics (84.)

Vezetőedző: Zlatomir Zagorcsics

MTK Budapest: Hegedüs – Bese, Grgics, Vukmir, Vadnai – Thiam, Vass – Kanta, Strestik, Varga – Torghelle.

Csere: Varga helyett Ramos (53.), Strestik helyett Szatmári (63.), Vass helyett Gera (92.)

Sárga lap: Thiam (37.), Vukmir (70.)

Vezetőedző: László Csaba

3. perc: Bal oldali beadás után Strestik – hat méterről – fejelt a jobb alsó sarokba. 0-1.

14. perc: Sztaniszavljevics addig kísérletezett, míg el nem találta a kaput. 1-.

40. perc: Sztaniszavljevics futott el a jobb oldalon, beadása után Mrdakovics csukafejessel talált a hálóba. 2-1.

51. perc: Eldőlni látszott a mérkőzés. Szekulics labdája után Ivanics szerzett gólt 8 méterről. 3-1.

Továbbjutott az FK Vojvodina, 3-1-es összesítéssel.

László Csaba, a mérkőzés után: – Gratulálok a Vojvodinának. Sajnos pont azzal vertek meg, ami a csapatomból hiányzik. Kezünkben volt a sorsunk, hiszen vezettünk, de később a hibáinkkal felépítettük az ellenfelet. Ez elfogadhatatlan. Nemzetközi szinten is ritkán látható potyagólokat kaptunk. A hazai csapat agresszívan focizott, és csak annyit adott ki magából, amennyire szükség volt. Remélem, hogy jövőre mi is fel tudunk nőni a feladathoz. Sokat kell még tanulnunk...

Zlatomir Zagorcsics a mérkőzés után: – Agresszív játékunk meghozta az eredményt. Köszönöm a közönségnek, hogy végig biztatták a csapatot! A korán bekapott gól után lassú volt a játékunk, de az egyenlítés után fel tudtuk venni a tempót, és ettől kezdve domináltunk. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel.