DVSC TEVA - MTK Budapest 3-1 (2-1) GALÉRIA

2015-05-13

A Ligakupa elődöntő első mérkőzésén, hazai pályán kétgólós előnyt szerzett a Debrecen

A mérkőzés élő közvetítése.

Ligakupa elődöntő, első mérkőzés:
DVSC TEVA - MTK Budapest 3-1 (2-1)
Debrecen, Nagyerdei stadion
200 néző
Vezette Erdős (dr. Varga, Márkus, Pintér, Berke)

DVSC TEVA: Verpecz - Szatmári, Ferenczi, Kuti – Sós, Máté, Ludászki, Bódi – Tisza, Berdó, Szécsi.

Csere: Tisza helyett Mihelics a szünetben, Sós helyett Jovanovics az 57. percben, Ludánszki helyett Zsidai a 62. percben, Szécsi helyett Bereczki a 69. percben, Kuti helyett Dombi a 78. percben.

Sárga lap: Szatmári a 49. percben, Bódi a 85. percben

Vezető edző: Kondás Elemér

MTK Budapest: Groppioni – Halmai, Baki, Vukmir, Vadnai – Vass, Thiam – Kanta – Bese, Torghelle, Hajdú.

Csere: Kanta helyett Pölöskei, Torghelle helyett Horváth, Halmai helyett Poór a szünetben, Vass helyett Schrammel a 67. percben, Horváth helyett Cseke a 83. percben.

Sárga lap: Groppioni a 29. percben

Szakmai igazgató: Garami József

17. perc: A jobbról érkező Bódi-szöglet után a labda átszállt Groppioni felett, majd először a jobb kapufára pattant, onnan Ludánszki elé, aki átsodorta a gólvonalon. 1-0

29. perc: Groppioni kapott sárgát, mert akasztotta Sóst. Nem nagyon tehetett mást, mert Halmai gyakorlatilag gólpasszt adott a debreceninek, aki egyedül vezette a labdát a kapura. Más kérdés, hogy a szabálytalanság nem a 16-oson belül történt, de Erdős 11-est adott. A büntetőt Tisza lőtte be. 2-0

33. perc: Bese adott labdát Torghellének, aki jobb külsővel a jobb sarkot célozta meg, és bár Verpecz beleért, de nem tudott hárítani. 2-1

74. perc: Bereczki a 16-os vonalánál kicselezte Hajdút, majd jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 3-1

Kondás Elemér: – Jó mérkőzést játszottunk és a második félidei teljesítményünk alapján még több góllal is nyerhettünk volna.

Garami József: – Gratulálok a Debrecennek!

Federico Groppioni: – A tizenhatoson kívül szabálytalankodtam a büntető előtt, de nem lepődtem volna meg, ha kiállít a bíró.

Visszavágó május 26-án, kedden 18:00 órakor a Fáy utcai Illovszky Rudolf Stadionban.