Budapest Honvéd - MTK Budapest 2-1 (1-1) + GALÉRIA + VIDEÓ

2015-07-25

Akár győzelem is születhetett volna, mégis vereség lett a vége. Kimaradtak az igazán nagy helyzetek, és kontrával a Honvéd megszerezte a finisben a győztes gólt. Erősebb volt az ellenfél, mint tavaly, de könnyen alakulhatott volna másként is.

A mérkőzés élő közvetítése.

Budapest Honvéd - MTK Budapest 2-1 (1-1) OTP Bank Liga, 2. forduló, Bozsik Stadion

Vezette: Kassai Viktor (Erős, Medovarszki)

Gólszerzők: Kamber (43.), illetve Strestik (38.)

Budapest Honvéd: Kemenes – Botka, Bobál, Ignjatovics, Baráth – Hidi – Vécsei, Nagy, Kamber, Holender – Youla

Csere: Nagy helyett Gazdag (55.), Holender helyett Vernes (62.), Vécsei helyett Prosser (86.)

Sárga lap: Bobál (86.), Baráth (94.)

Vezetőedző: Marco Rossi

MTK Budapest: Hegedüs – Bese, Vukmir, Grgics, Vadnai – Thiam – Strestik, Kanta, Varga, Szatmári – Torghelle

Csere: Varga helyett Gera (72.), Strestik helyett Hrepka (79.), Thiam helyett Ramos (89.)

Sárga lap: Thiam (45.), Torghelle (73.)

Vezetőedző: László Csaba

László Csaba nyilatkozata a mérkőzés előtt: – Nem foglalkozunk az időjárással, nem foglalkozunk az időponttal. Rá akarjuk erőltetni akaratunkat ellenfelünkre. Győzni szeretnénk!

38. perc: Szatmári kiváló ütemben passzolta két védő között Torghelle elé a labdát, aki kihúzta kapujából Kemenest, majd Strestik elé pöccintett, aki 12  méterről az üresen hagyott kapuba gurított. 0-1

43. perc: Vécsey lőtte keresztbe az ötösön a labdát, Kamber bevetődve, három méterről a kapu közepébe kotorta. 1-1

51. perc: Szatmári ívelte keresztben a labdát, az ötös túlsó oldalvonalánál érkezett Varga, aki a jobboldali kapufát találta el.

87. perc: Youla ugrott ki a baloldalon, középre gurított labdája – szerencsével – Vernes előtt maradt, aki középről, 10 méterről a jobb alsó sarokba gurított. 2-1

László Csaba, vezetőedző (MTK Budapest), a mérkőzés után: – Nehéz mit mondani, amikor kezedben van a mérkőzés az első félidőben, majd kapsz egy katasztrofális gólt. Pszichésen rosszkor jött, a második félidőben nagyjából a hetvenedik percig próbálkoztak a csapatok. Megvolt a döntetlen, minden nyugodt volt, majd Grgics felment, és ott buktuk el a mérkőzést. Megérdemelt lett volna az egy pont, de hibáztunk, a Honvéd pedig kihasználta a lehetőségét. Gratulálok nekik!

Marco Rossi, vezetőedző (Budapest Honvéd): Végre megvertük az MTK-t. Az elmúlt, közel öt évben nem tudtunk a kék-fehérek felett győzedelmeskedni. Megérdemelten szereztük meg a három pontot, igaz a végére tényleg elfáradtunk.