2016-07-21

SC Gabala - MTK Budapest 2-0 (2-0)

Európa-liga selejtező, 2. forduló, visszavágó

Azerbajdzsán, Baku, Bakcell Aréna, 2500 néző

SC Gabala – MTK Budapest 2-0 (2-0) Összesítésben: 4-1. Továbbjutott az SC Gabala.

Gaballa összeállítása: Bezotosnij (k), Sztankovics (3), Szadigov (6), Kvekveserij (7), Zsenyov (9), Verjdub (15), Mirzsabekov (17), Dabo (18), Ozobics (19), Ricardinho (20), Weeks (27). Kispad: Piertzkiewicz (k), Mammadov (11), Muszajev (13), Ejubov (32), Abbaszov (34), Rafael (44), Jamalov (4). Vezetőedző: Roman Grigorcsuk

Az MTK Budapest összeállítása: Hegedüs – Baki, Grgics, Poór, Vadnai – Vass, Kanta – Bese, Szatmári L., Nikacs – Torghelle. Kispad: Groppioni, Vukmir, Borbély, Szatmári I., Hrepka, Schrammel, Varga. Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz

Játékvezető: Mete Kalkavan, asszisztensek: Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar (mindhárom török)

Az első mérkőzésen, Gyirmóton az SC Gabala 2-1-re nyert,  így kedvezőbb helyzetből várhatta a visszavágót. A hazai csapat – az MTK Budapesthez hasonlóan – éppen most építi új stadionját, így a Gabalától több mint 200 kilométerre lévő Bakuban rendezte a visszavágót.

7. perc: Dabo csapott le eladott labdára a térfelünkön, Zsenyovhoz továbbított, aki a tehetetlen Hegedüs mellett a kapuba gurított. 1-0.

37. perc: Dabo adott be a jobb oldalról, az alapvonal közeléből és az érkező Weeks fejelt pár lépésről a hálóba. 2-0.

Jobb csapattól kaptunk ki.

A mérkőzés után Teodoru Vaszilisz így értékelt: – Gratulálok a Gabalának, hamar megrúgták a góljukat, ettől kezdve a saját játékukat játszhatták. Sok sikert kívánok nekik a következő fordulóra!