Vas mesterhármasának is köszönhetően NB III-as győzelem Egerben

2024-02-10

Mohai debütált az újabb felkészülési mérkőzésen.

NB III-as csapatunk február 10-én, szombaton játszotta a tél egyetlen idegenbeli felkészülési mérkőzését. Az ellenfél a harmadosztály Észak-Keleti csoportjában 5. helyen álló Eger SE volt.

Csapatunk az alábbi kezdővel állt fel: Balázs - Biben, Stumpf, Molnár K., Csányi, Asante - Bene, Antal, Herczeg - Kenesei, Vas M.

Az U18-as válogatottból visszatérő Vas bombaformában játszott a találkozón: már a 9. percben megszerezte a vezetést csapatunknak, amikor Kenesei szélről érkező beadását eltolta az egri kapus mellett és az üres kapuba passzolt (0-1).

Két minutummal később egy rosszul hazafejelt labdát támadónk előbb benntartotta, majd a hálóba lőtt (0-2).

A 37. percben Asante beadása pattant le a tizenhatoson, Vas pedig átvette, megtolta és 16-17 méterről ismételten a kapuba lőtt (0-3).

A második félidőre beállt a még a nyáron igazolt, de azóta sérülésekkel küszködő Mohai Bálint. Ez a játékrész szorosabban alakult, az Eger 2-3-ra is felzárkózott.

Az 58. percben Gyurkó Máté harcolt ki tizenegyest, amelyet értékesített is (1-3). Hat percre rá egy bal oldali beadásra Gibev érkezett és a hálóba lőtt (2-3).

A 82. percben aztán Földi állította be a végeredményt, aki Ebot passzát váltotta gólra (2-4).

A következő ellenfél február 17-én a Tatabánya lesz.

NB III téli felkészülési mérkőzések
Eger

Eger SE - MTK Budapest II 2-4 (0-3)

Gólszerzők: Gyurkó (58.), Gibev (64.), illetve Vas M. (9., 11., 37.), Földi (82.)

MTK Budapest II: Balázs (Szolár, 46.) - Biben (Kustudic, 46.), Stumpf, Molnár K. (Farkas M., 46.), Csányi (Kákonyi, 60.), Asante (Mohai, 46.) - Bene (Béres, 46.), Antal (Földi, 60.), Herczeg - Kenesei (Barkóczi, 60.), Vas M. (Ebot, 60.)