Tatabányán játszott edzőmérkőzést NB III-as csapatunk

2023-01-28

A felforgatott felállásban játszó gárda 3-1-es vereséget szenvedett az NB III Nyugati csoportjának éllovasától.

NB III-as csapatunk - részben az ifi BL-ben szereplőket foglalkoztatva - Tatabányán játszotta újabb téli felkészülési mérkőzését. Kanta József gárdája Csentericset, Matviivet, Lépőt és Barkóczit is bevetette az NB III Nyugati csoportjában éllovas bányászvárosiak ellen, ahol az egykor a válogatottban is pályára lépő Forró Gyula is szerepelt.

A11. percben éppen ő lőtt fölé egy kifejelt labdát 20 méterről, majd Árvai fejese ment mellé. A 24. percben viszont megszerezte a vezetést a Tatabánya: Forró emelt Matviiv mögé Szegletihez, aki bevitte az ötös közelébe és Árvaihoz játszott, a támadó pedig nem hibázott (1-0).

Két percre rá Árvai lövését Csenterics tolta fölé, négy perccel később viszont hálóőrünk rövid kiemelésére Szegleti csapott le, kísérletét kapusunk lábbal, gyakorlatilag spárgázva tolta ki. Szünet után nem sokkal Szegő indította Árvait a bal oldalról, a csatár pedig kilőtte a kapu bal oldalát (2-0).

Az 53. percben egy felpattanó beadást Szegleti fejelt rá, Csenterics leért; nem sokkal később egy legurított szögletet Szegő rúgott rá teljesen tisztán a tizenhatoson belülről, de kevéssel elzúgott a kapu mellett. Két minutumra rá Szegő helyzetben passzolt, középen kisebb kavarodás alakult ki, melynek végén Letenyei lövése pattogott mellé, szinte súrolva a kapufát.

A 69. percben a csereként beálló Szél lőtt 16-ról, Csenterics védte, de a kipattanót Biró a kapuba lőtte (3-0).

Később aztán összejött a szépítés együttesünknek, Lépő szögletét Csernák gyönyörűen a bal felsőbe bólintotta (3-1).

Az NB III Nyugati csoportjának éllovasa így 3-1-re nyert kissé felforgatott felállásban játszó gárdánkal szemben.