HÍREK

Szőke és Merényi is kölcsönben szerepelnek a 2023-24-es idényben

2023-07-03

Szőke és Merényi is kölcsönben szerepelnek a 2023-24-es idényben

Három játékosunk pedig szerződéseik lejártával távoznak klubunktól.

Folyamatosan zajlanak az egyeztetések az MTK Budapest 2023-24-es játékoskeretével kapcsolatban. Eldőlt, hogy két fiatal tehetségünk, az előző idényben a másodosztályban is bemutatkozó Szőke Gergő, valamint a vele együtt 2022-23-ban az NB III-as keret tagjának számító Merényi Ádám egyaránt kölcsönben folytatják pályafutásukat.

A középpályás Szőke éppen Gyirmóton, az utolsó fordulóban debütált első keretünknél és ezt az idényt a győri sárga-kékeknél tölti; míg a több poszton is bevethető Merényi pedig a friss Magyar Kupa-döntős Budafok játékosa lesz 2023-24-ben.

A 2003. decemberi Szőke Gergő 11 évesen került az MTK-hoz, az MLSZ Adatbankban is rögzített első mérkőzéseit már klubunknál játszotta. Az évek során az U14-gyel és az U16-tal ezüstérmet, az U17-tel bronzérmet nyert, az U19-cel pedig kétszer is (!) bajnok lett, melnyek köszönhetően az ifi BL-ben is szerepelt - mind a 2021-22-es, mind a 2022-23-as idényben. A most zárult évadban 29 NB III-as találkozón játszott.

A 2004. januári, Szőkénél 20 nappal fiatalabb Merényi Ádám 2015-ben igazolt klubunkhoz és csapatszinten is eredményes éveket töltött az MTK-nál. A középpályás az U15-tel és az U17-tel bronzérmet nyert, valamint a 2021-22-es U19-es bajnoki elsőségből is kivette a részét. Decemberben - sikeres ifi BL-szereplés után - aláírta profi szerződését klubunkkal, de egy talpcsonttörés miatt csak az idény utolsó mérkőzéseire tért vissza.

Szintén eldőlt, hogy szerződésük lejártával három labdarúgónk távozik az MTK Budapesttől: Kapronczai Gergely, Kovács Máté és Törőcsik Péter is máshol folytatja pályafutását.

Minden játékosunknak további sok sikert kívánunk pályafutásukhoz!

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-06-26 10:00 SÁNDOR KÁROLY LABDARÚGÓ AKADÉMIA

MTK BUDAPEST

VS

IVÁNCSA KSE

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman