Puskás Akadémia FC - MTK Budapest 2-3 (1-1) GALÉRIA

Három pontot hoztunk el a Pancho Arénából.

Puskás Akadémia FC – MTK Budapest 2-3 (1-1)

OTP Bank Liga 12. forduló, Felcsút, Pancho Aréna, 1486 néző.

Vezette: Pintér Csaba. Asszisztensei: Varga Zsolt, Márkus Tamás, Oláh Gábor, Nagy Róbert.

Gólszerzők: Lencse (17. büntető), Fodor (77.) – Kanta (31.,86. büntető), Bese (53.)

Puskás Akadémia FC: Pogacsics – Kocsis, Fodor, Kelics, Dinjar – Bacselics-Grgics, Márkvárt – Pauljevics, Sallai, Pekár – Lencse

Kispad: Horváth – Mészáros, Nagy, Tar, Herceg, Hudák, Tischler

Vezetőedző: Robert Jarni

Csere: Herceg (32, Kelics), Tischler (63, Kocsis)

Sárga lap: Bacselics-Grgics (20), Herceg (62), Márkvárt (79)

MTK Budapest:  Hegedüs – Bese, Grgics, Poór, Vadnai – Gera, Kanta, Vass, Strestik – Ramos, Torghelle

Kispad: Groppioni – Hrepka, Deutsch, Vukmir, Szatmári L., Szatmári I., Thiam

Vezetőedző: László Csaba

Csere: Thiam (68, Torghelle), Szatmári I. (90+3, Ramos)

Sárga lap: Vadnai (16), Torghelle (35), Kanta (78)

17. perc: Lencse büntetőjével szerezte meg a vezetést a Puskás Akadémia. (1-0)

31. perc: Strestik balról ívelt középre, a remek labdából az MTK Budapest kapitánya, Kanta csúsztatott a hosszúba. (1-1)

52. perc: Ramos ugrott ki Kanta szabadrúgásából, a fiatal támadó visszapasszolta Strestiknek, a szélső életerős keresztbepasszából Bese lőtt a keresztléc alá. (1-2)

77. perc: A megítélt szabadrúgást Fodor váltotta gólra. A középre ívelt labdát előbb Hegedüs az égbe bokszolta, a leeső labdára azonban a hazaiak védője érkezett elsőnek. (2-2)

88. perc: Kanta higgadtan a bal alsóba lőtte a büntetőt. (2-3)

Robert Jarni, vezetőedző (Puskás Akadémia FC): – A mérkőzés nagyon érdekesen folyt, főleg a nézők számára. Az első félidőben az MTK Budapest volt jobb, irányítottak, de nekünk is voltak helyzeteink. A második játékrészben mi vettük át az irányítás, domináltunk az ellenfél térfelén, ezáltal sikerült egyenlíteni is. Ugyanakkor az elmúlt mérkőzésekhez hasonló hibáinkból jöttek a kontrák, és ezekbőll gólokat kaptunk. Amíg nekünk kell tíz helyzet a gólszerzéshez, addig az ellenfélnek kevesebb is elég. A kilábalás útja a munka, és még több figyelem.

László Csaba, vezetőedző (MTK Budapest): – A mérkőzés képe alapján megérdemeltük a három pontot. Pontrúgásból szereztük a győzelmet, és gratulálok a csapatnak, hogy nem adták fel. Úgy érzem, jó úton járunk. Hiba, hogy a vezető gól után visszaálltunk, pedig tovább kellett volna nyomni, ebben fejlődni kell még. Összességében azonban örülök, hogy irányítani tudtuk a játékot. Nehéz, változatos, élvezhető mérkőzést láthattunk, a három idegenbeli döntetlen után jólesik a három pont. A következő mérkőzésen a Honvédot fogadjuk, remélem, ott is tudjuk folytatni amit elkezdtünk. Dicséretet érdemel a csapat, mert eredményességre játszott, a kidolgozott helyzetek utáni gólok elismerésre méltóak, a védőmunkát elvégeztük, a pontrúgásokra kell több figyelmet fordítanunk.