Második együttesünk egy góllal kikapott a Gerjeni SK otthonában.

Gólszerzők: Harnos (75. - büntetőből), Cseh (86.), illetve Drljo (83.)

Sárga lap: Erdélyi Péter (79.), Erdélyi Zsolt (82.), Major (87.), Cseh (87.) illetve Kovács Mátyás (47.), Várkonyi (74.)

Gerjeni SK: Genzler - Királyházi, Erdélyi Zsolt, Erdélyi Péter, Hanol - Kófiás (Héhn, 88.), Buzás, Steinbach (Cseh, 56.), Major (Blatt 84.), Dombi (Lőrinc 88.) - Harnos

Vezetőedző: Buzás Attila

MTK Budapest II: Varasdi - Kaka, Várkonyi, Fülöp, Helembai - Kosznovszky, Horváth (Georgievski, 85.), Kovács Máté (Gyuris, 57.) - Miknyóczki (Balogh, 76.), Drljo, Kovács Mátyás (Juhász L., 85.)

Vezetőedző: Kanta József

A harmadosztályú bajnokság 4. fordulójában második csapatunk a Gerjeni SK vendége volt vasárnap délután. A tolnai gárda az eddigi három összecsapásán négy pontot szerzett, a Paksi FC II elleni vereséget követően döntetlent játszottak a Dabas-Gyón FC otthonában, míg legutóbb hazai környezetben verték a tavalyi bajnok Iváncsa KSE gárdáját.

Kanta József együttese eddigi két mérkőzésén - az első fordulóból elhalasztott Budapest Honvéd-MFA II elleni összecsapás pótlására jövő hét szerdán kerül sor - négy pontot gyűjtött.

A találkozó első komoly lehetőségére az 5. percig kellett várni, akkor a jobbról, a szögletzászló magasságából beadott szabadrúgást Kosznovszky nem sokkal a bal alsó mellé fejelte. A folytatásban mezőnyjáték folyt a pályán, egyik kapu sem forgott veszélyben.

Az ivószünet után viszont felpörögtek az események, mindkét csapat gólt szerezhetett volna. Előbb a 34. percben Varasdi védett hatalmasat, lábbal tolta ki Harnos közeli pörgetését. Öt minutummal később Miknyóczki tekert középre jobbról, Drljo bólintását viszont fogta Genzler. A hajrában már újabb esemény nem történt, így döntetlennel vonulhattunk pihenőre.

A fordulás utáni percekben komoly rohamokat vezettek a hazaiak, de a befejezéseikbe hiba csúszott. Az 53. percben előbb Kovács Mátyás visszagurítása után Kovács Máté, majd két minutummal később Drljo szabadrúgását tolta ki a hazai hálóőr.

Az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is a frissítő szünet után lett eseménydúsabb a mérkőzés. A 75. percben Várkonyi buktatta védőjét, a tizenegyest pedig Harnos higgadtan a bal alsó sarokba lőtte a jobbra vetődő Varasdi mellett (1-0).

A bekapott gól után sikerült váltani, Drljo megpattanó szabadrúgásával a 83. percben sikerült kiegyenlítenünk (1-1), de három percre rá Cseh is eredményes volt, így 2-1-re nyertek a hazaiak.

Folytatás augusztus 25-én, szerdán 11 órakor a Budapest Honvéd-MFA II otthonában.