Parádés őszt zártak az MTK Budapest fiatal labdarúgói

2017-01-26

167 mérkőzésből 121-et megnyertek

Varázslatosan zárult a 2016-os őszi szezon a 2006 és 2010 között született focistáink számára. Az folyamatosan érzékelhető volt, hogy remekül szerepeltek a gyerekek, de mikor elkészültek asz összesítések, akkor váltak világossá, hogy elképesztő számokat produkáltak.

A kicsik összesen 167 mérkőzést játszottak. Ezek közül 121-et megnyertek, 26 döntetlent értek el és mindössze 20 alkalommal kellett vesztesen elhagyniuk a pályát. A mérkőzések 88 százalékát veretlenül, 72.5 százalékát győztesen vívták meg, gólkülönbségük 501-389.

29 tornán 20 dobogós helyezést szereztek, köztük öt nemzetközi tornát nyertek meg. A mérlegük 14 első, négy második és két harmadik helyezés. Egy-egy alkalommal végeztek a negyedik és a hetedik helyen. Két-két esetben a hatodik és a kilencedik helyen zártak, és háromesetben fejezték be a tornát az ötödik pozícióban.

Nézzük korosztályonkénti bontásban!

2010-es együttesünk a Bozsik program U8-9-es és a Kölyökliga U9-es – tehát egy évvel idősebbek közötti – korosztályában szerepel. 13 mérkőzésen 3 győzelem, 1 döntetlen és 9 vereség a mérlegük. 38-49-es gólkülönbség mellett 10 pontot szereztek, így az alsóházban folytatják.

2016 szeptemberétől három tornán vettek részt, ezek közül egy estében szintén az egy évvel idősebbek között mérették meg magukat. Egyszer nyertek, egyszer a második, egyszer a hatodik helyen végeztek. Utóbbi esetében a 2009-es között. Mérlegük: 20 mérkőzés, 13 győzelem, 2 döntetlen, 5 vereség (mind az idősebbek ellen) Összesítésben tehát 68.3 százalékos a mérlegük, míg ha csak a saját korosztályukat nézzük, akkor 90 százalékos.

2009-es gárdánk a Bozsik Program U8-9-es és a Kölyökliga U9-es – 2008-as, tehát egy évvel idősebbek közötti – korosztályában szerepel. 13 mérkőzésen 4 győzelem, 1 döntetlen és 8 vereség a mérlegük, ezzel 13 pontot szereztek, a gólkülönbségük 32-39, így ők is az alsóházban folytatják.

2016 szeptemberétől hét tornán vettek részt. Egyiken az egy évvel idősebbek között, illetve két nemzetközi viadalon. Egy nemzetközi és három hazai tornát megnyertek, egyszer voltak másodikok, illetve egy-egy hatodik és hetedik helyük van, utóbbi a 2008-as korcsoportban. Mérlegük: 44 mérkőzés: 31 győzelem, 4 döntetlen, 9 vereség, ez 73,4 százalékos teljesítmény, ám ha csak a saját korosztályukban elért teljesítményüket vesszük górcső alá, akkor 90,81 százalék.

2008-as születési csapatunk a Kölyökliga U10-es – 2007-es – korosztályában indul, az egy évvel idősebbek között. 15 mérkőzésen 6 győzelem, 4 döntetlen és 5 vereség áll a nevük mellett, gólkülönbségük 44-33, 22 pontot szereztek, így a felsőházban folytathatják.

2016 szeptemberétől nyolc tornán vettek részt, ezek közül négy volt nemzetközi. Öt viadalt – közülük három nemzetközit – megnyertek, egy-egy alkalommal végeztek negyedik, ötödik és kilencedik helyen. Mérlegük: 51 mérkőzés, 39 győzelem, 7 döntetlen és 5 vereség, ami 81 százalékos teljesítmény, ám ha kizárólag a saját korosztályukat vizsgáljuk, akkor 85 százalékos.

2007-es születésű gárdánk a Bozsik Program U10 kiemelt csoportjában és a Kölyökliga U11-ben – 2006-osok között – szerepel. 15 mérkőzésen 6 győzelem, 5 döntetlen és 4 verség a mérlegük. Gólkülönbségük 47-34, és mivel 23 pontot szereztek, így a felsőházban folytathatják.

2016 őszén hét tornán vettek részt, ebből kettőn indultak külföldiek is. Hármat megnyertek egyszer-egyszer végeztek a második és a harmadik helyen (nemzetközi), kétszer lettek ötödikek (az egyik nemzetközi torna volt).  Így a mérlegük 41 mérkőzésen 28 győzelem, 9 döntetlen és 4 vereség. Ez 123-93-as gólkülönbség mellett 75 százalékos teljesítmény.

A legidősebbek, a 2006-os születésűek a Bozsik Program U11 kiemelt csoportjában szerepelnek és a Kölyökliga U12-ben indulnak, az egy évvel idősebbek, 2005-ösök között. 15 mérkőzésen 5 győzelem, 2 döntetlen és 8 vereség a mérlegük. 17 pontjuk van, míg a gólkülönbségük 17-24.

2016 utolsó négy hónapjában négy tornán – köztük három nemzetközin – indultak. Utóbbiak közül az egyiken első, a másikon második, a harmadikon kilencedik helyen végeztek, míg a hazain, a dobogó harmadikfokára állhattak. Mind a 32 meccsüket a saját korcsoportjukban játszották, és ezek közül tizenhét alkalommal nyertek, hatszor játszottak döntetlent és kilenc esetben kaptak ki, tehát a teljesítményük 59 százalékos.