Négy között az MTK a Ligakupában

2015-04-21

Oda-vissza 1-0-ra verte az MTK Budapest a PMFC MATIAS együttesét, így bejutott a legjobb négy közé a Ligakupában. Az egykori pécsi játékos, dr. Horváth Zsolt fejese döntött.

A mérkőzés közvetítése.

A Fáy utcai Illovszky Rudolf Stadionban mintegy 100 néző figyelte a szikrázó napsütésben, hogy a fiatalokkal teletűzdelt csapatok miként döntik el a továbbjutás sorsát. Nos, az eldőlt a 19. percben, amikor a korábban Pécsen játszó Horváth Zsolt, Bese beadását az ötösről a hálóba fejelte.

Az első félidőt az MTK, a másodikat a Pécs uralta, de ennél több nem történt. Ha csak az nem, hogy Garami József pályára küldött sok olyan fiatalt, akik a jövőben meghatározói lehetnek az MTK-nak. Játéklehetőséghez jutott Talabér Attila, Hajdú Ádám, Cseke Benjámin, Schrammel Ádám, Széles Imre, Gera Dániel, Vogyicska Bálint és Hujber Tamás. Nem vallottak szégyent, sőt...

MTK Budapest - PMFC MATIAS 1-0 (1-0), Összesítésben 2-0. Továbbjutott az MTK Budapest.

Ligakupa negyeddöntő

Fáy utca, Illovszky Rudolf Stadion
100 néző

Vezette Karakó Ferenc (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)

MTK Budapest: Groppioni – Nagy, Baki, Talabér, Hajdú – Schrammel, Vass, Cseke – Bese, Sergio, Horváth. Csere: Hajdú helyett Széles, Vass helyett Thiam, Horváth helyett Gera, Cseke helyett Vogyicska a szünetben, Sergio helyett Hujber a 83. percben

Szakmai igazgató: Garami József

PMFC MATIAS: Helesfay - Horvát, Czibolya, Pávkovics, James, Tadejevics, Kővári, Weitzer, Heffler, Berecki, Frank. Csere: Berecki helyett Márkvárt a szünetben, Weitzer helyett Dalipi, James helyett Takács a 67. percben, Frank helyett Jelena a 71. percben

Vezetőedző: Robert Jarni

Sárga lap: Cseke, Hajdú, illetve James

Garami József, vezetőedző (MTK Budapest) a mérkőzés után: – Azért örülök a találkozásnak Jarni úrral, mert a Pécs az utolsó bajnokiját megnyerte, így még jobb a helyzete az OTP Bank Ligában. Ezen a meccsen az első félidőben mi játszottunk jobban, ám a másodikban a pécsiek domináltak. Fontos viszont, hogy nekünk sikerült gólt szereznünk, és ezzel tovább is jutottunk.

Robert Jarni, vezetőedző (PMFC MATIAS) a mérkőzés után: – Az első félidőt rendkívül rosszul kezdtük, nagyon sok problémánk akadt, ráadásul ebben az időszakban kaptuk a gólt is. A második félidőre rendeztük a védekezésünket, ebből adódóan a megszerzett labdákból el tudtunk indulni és kialakítottunk helyzeteket is. Más kérdés, hogy ezeket nem értékesítettük, így az MTK megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.