Négy korosztály - két első, egy második, egy ötödik helyezés

2015-10-24

Futballünnep a nemzeti ünnepen

2008

ARANYÉREM!

Dicséretes hozzáállással, nagy lelkesedéssel és szemre is egyre tetszetősebben focizta végig a délelőttöt a Kis - Orosz - Konkoly, Zubor - Varga (Vancsura, Galba) összeállítású 2008-as születésű csapatunk. Az idősebb ellenfelekhez szokott gárda megmutatta, hogy korosztályában nem sok párharcot veszít el, ám sok az ellenfél által ki nem kényszerített hiba. A támadások sikeres felépítéséhez ezeket minimalizálnunk kell! Gratulálunk a korosztálynak, ugyanis a döntőt a keretünk másik feléből álló csapatunk ellen vívtuk, akik szintén veretlenül jutottak a vlgjátékba!

MTK Budapest 2008 – Ikarusz 2-0 (Gólszerző: Varga Márton, Konkoly Patrik)

MTK Budapest 2008 – Komárom 1-0 (Gólszerző: Varga Márton)

MTK Budapest 2008 – Ikarusz 3-1 (Gólszerző: Zubor Ádám (2), Konkoly Patrik)

MTK Budapest 2008 – Komárom 5-1 (Gólszerző:Zubor Ádám (5)

elődöntő

MTK Budapest 2008 – FTC 5-1 (Gólszerző:Konkoly Patrik (2), Zubor Ádám, Varga Márton, Galba Zsombor)

döntő

MTK Budapest 2008 – MFS 5-0 (Gólszerző:Vancsura Vendel (2), Konkoly Patrik (2), Zubor Ádám)

2007

Ezüst

Bár voltak komoly hullámvölgyeink, gyenge időszakaink, és egy-két, kifejezetten szolid teljesítményt nyújtó játékosunk, azért összességében szervezetten, ötletesen játszott a Bíró – Varga – Sándor, Galaschek – Hughes (csereként: Árvai, Agourah) összetételű csapatunk. A Gödöllővel nagyon nehezen, az Ikarusszal pedig egyáltalán nem bírtunk, így a második helyen zártunk. Bíró Barnabás remek produkcióval rukkolt elő és a torna legjobb játékosa lett. A holnapi Kölyökligán még komolyabb erőpróba következik.

MTK Budapest 2007 – (Gólszerző: Komárom 5-0 Hughes Bence (2), Árvai Ákos, Galaschek Zoárd, Agourah Omájr)
MTK Budapest 2007 – Palóc Farkasok 4-0 (Gólszerző: Galaschek Zoárd (2), Sándor Balázs (2)
MTK Budapest 2007- Ikarus BSE I 1-2 (Gólszerző: Galaschek Zoárd)

elődöntő:
MTK Budapest 2007- Gödöllő 1-0 Hughes Bence

döntő:
MTK Budapest 2007- Ikarus BSE I 2-2 (büntetőkkel: 2-3) (Gólszerző: Galaschek Zoárd (2)

2006

Veretlenség, egyetlen kapott gól: ötödik hely

Összteljesítménye alapján sokkal többre volt hivatva 2006-os MTK keretünk az október 23-ai II. Kertvárosi Labdarúgó Fesztiválon. A 2005-ös korosztályban versenyző együttes véleményes ítéletek után, de leginkább önmaga hibájából, egyetlen góllal maradt le a csoportelsőségről – az utolsó, RAFC ellen jegyzett döntetlennel a harmadik helyen zárt együttesünk, így nem jutott a legjobb négy közé. A tízcsapatos tornát végül ötödik helyen záró keret leginkább a helyzetkihasználás vonatkozásában keresheti az okokat, miért szorult le a dobogóról. A fent rögzített ellentmondások leküzdéséhez az idősebb korosztályban gyorsabb, pontosabb játék kell a jövőben, technikai fölényünkhöz, s ennek nyomán kialakított dominanciánkhoz azonban ezúttal sem fért kétség, amiért jár a dicséret. Összeállítás: Kádár – Farkas, Mudri – Almomani, Mendi, Sus – Dénes (Pálvölgyi, Guger, Major). A tornát a Mészöly Focisuli 2005-ös gárdája nyerte meg.

MTK Budapest 2006 – Lábatlan 2005 0-0
MTK Budapest 2006 – Tolna 2005 0-0
MTK Budapest 2006 – Ikarus BSE 2005 2-0 (Gólszerző: Mendi Ronaldo (2)
MTK Budapest 2006 – RAFC 2005 „A” 1-1 (Gólszerző: Mendi Ronaldo

5. helyért
MTK Budapest 2006 – RAFC 2005 „B” 9-0 Sus Kameron (4), Mendi Ronaldo (3), Dénes Ádám, Farkas Benjámin

2005

Ünnepi forma

Nemzeti ünnepünkön szívet melengető produkcióval rukkolt ki az MTK 2005 csapata, amely az egy évvel idősebbeknek kiírt tornát nyerte meg az Ikarus pályáján. 100 perc küzdés, 100 perc koncentráció, 100 perc tökéletes védekezés, 100 perc modern futball eredménye egy 100%-os teljesítménnyel megnyert viadal. A Szabó Döme - Füzi, Katkó, Joó - Lakatos, Hutás, Lisztes, Tuba - Pongó (Scheidl, Szöllőssy, Tóth, Boros) összetételű gárda méltán zsebelte be az elismeréseket, hiszen minőségi ellenfeleket is legyőzött, a Videoton 2004-es csapatát kétszer is. Mindenki remekül teljesített, legalább öten elvihették volna a torna legjobb játékosa díjat, ezúttal kapusunkra, a rolót lehúzó Dömére esett a szervezők választása! Felszabadult, örömtől ragyogó arcokat láthattunk az eredményhirdetésnél, csodálatos játék ez a foci, főleg, ha valakik ilyen magas színvonalon művelik...