HÍREK

Ezen a napon született Szuromi Antal, klubunk kupagyőztes válogatott játékosa

2019-06-21

Ezen a napon született Szuromi Antal, klubunk kupagyőztes válogatott játékosa

Szuromi Antal (Andornaktálya, 1943. június 21. - Budapest, 2020. november 25.) MK-győztes, válogatott támadó.

Családjával Újpesten élt, így a pályafutását Budapesten, a Fővárosi Vízműveknél kezdte. 1962-ben Buzánszky Jenő hívására ment Dorogra.

Az Aranycsapat legendája három éven át volt a vezetőedzője, legnagyobb sikerüket az 1962-1963-as szezonban éték el, amikor a klub a 4. helyen végzett az NB I-ben, s csupán rosszabb gólkülönbsége miatt maradt le a dobogóról.

Szuromi 1965-ben Tatabányára került. Az együttesel az első bajnoki évada végén megszerezte pályafutása első és egyetlen bajnoki érmét, a Tatabánya a harmadik helyen zárt az NB I-ben. Két esztendőt húzott le a csapatnál, majd az MTK-hoz igazolt.

Az MTK 118 / 88. válogatott futballistája, a nemzeti csapat 550. játékosa.

1968-ban a fővárosi klubbal megnyerte a magyar kupát, miután az MTK 2:1-re legyőzte a Budapesti Honvédot a döntőben. A finálé 8. percében Szuromi volt elsőként eredményes. 1971-ig szolgálta az MTK-t, ezután a VM Egyetértéshez szerződött. 1974-ig maradt az Egyetértés játékosa, mivel az 1974–1975-ös szezonban a VM Egyetértés egyesült az MTK-val, a csapat MTK-VM néven folytatta tovább. A csapat az MTK eredményeit vitte tovább, míg az Egyetértés önállóan több mérkőzést már sohasem játszott. Emiatt Szuromi Antal MTK labdarúgóként fejezte be a pályafutását.

Az MTK Örökös Tagja.

Szuromi Antal a magyar válogatottban egy hivatalos mérkőzésen lépett pályára, klububk játékosaként 1970. november 15-én a Svájc ellen 1:0-ra megnyert barátságos meccsen, Bázelban.

77 évesen hunyt el, Újpesten, a Megyeri Temetőben nyugszik

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-06-26 00:00 -

BKV ELŐRE SC

VS

MTK BUDAPEST

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman