HÍREK

Ezen a napon született Fazekas Árpád, klubunk egykori nagyszerű kapusa, aki a Bayern München hálóőre is volt

2019-06-23

Ezen a napon született Fazekas Árpád, klubunk egykori nagyszerű kapusa, aki a Bayern München hálóőre is volt

Fazekas Árpád (Kámon,1930. június 23 - Budapest, 2010. augusztus 10.) válogatott kapus.

A múlt század elején még önálló Vas vármegyei községben, a ma már Szombathelyhez tartozó Kámonban született. Pályafutását a Szombathelyi Pamut csapatában kezdte. 

A Bp. Vörös Lobogó (MTK) ötszörös válogatott kapusa. 1955. október 16-án, a 100. magyar-osztrák mérkőzésen (6:1) ő volt a magyar csapat hálóőre.

1956-ban külföldre távozott, 1957 és 1961 között a Bayern München kapusa volt.

Kulcsszerepet játszott a müncheniek történetének második világháború utáni első trófeája, az 1957-es Német Kupa megnyerésében. A bajor klub részéről Fazekas Árpádot egész életén át nagy tisztelet övezte. A Bayern München 2005-ös szurkolói szavazásán a kapusok közötti rangsorban az ötödik helyen végzett Sepp Maier, Oliver Kahn, Raimond Aumann és Jean-Marie Pfaff mögött.

A Bayern után a Hessen Kasselban (1961–1962) és a belga Anderlechtben (1962–1963) játszott még. A belga csapattal a Bajnokcsapatok Európa-kupájában a negyeddöntőig meneteltek, legyőzve a Puskás Ferenccel felálló Real Madridot.

Az MTK 106 / 80. válogatott játékosa, a nemzeti csapat 464. labdarúgója.

Az MTK Örökös Tagja!

Mind az öt válogatott mérkőzését az Aranycsapatban játszotta. Azon 67 játékos közé tartozik, akik pályára léphettek az Aranycsapatban. Csak úgy zárójelben, az Aranycsapatban a 67 játékos közül 12-en kapusok voltak!

88 éves korában hunyt el. Budapesten, a Fiumei úti Sírkert szóróparcellájában nyugszik.

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2024-06-26 00:00 -

BKV ELŐRE SC

VS

MTK BUDAPEST

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman