MTK Budapest – Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0) VIDEÓ + GALÉRIA

A mérkőzés élő, szöveges közvetítése.

MTK Budapest – Békéscsaba 1912 Előre 0-1 (0-0)
Magyar Kupa, 4. forduló, visszavágó.

Illovszky Rudolf Stadion, 170 néző

Vezette: Solymosi Péter. Asszisztensek: Horváth Róbert és Szalai Dániel, tartalék játékvezető: Nazsa Tamás.

Gólszerző: Damjanovics (84. perc)

MTK Budapest: Groppioni – Poór, Grgics, Vukmir, Vadnai – Thiam – Strestik, Kanta, Szatmári – Torghelle, Ramos. Kispad: Hegedüs – Szatmári I., Vogyicska, Talabér, Baki, Vass, Deutsch. Vezetőedző: László Csaba.

Csere: Szatmári helyett Vass (a szünetben), Strestik helyett Szatmári I. (71. perc), Vukmir helyett Baki (89. perc).

Sárga lap: Grgics (48. perc).

Békéscsaba 1912 Előre: Ilizi – Bényei, Vaskó, Damjanovics, Fábio – Piermayr, Spitzmüller, Bagi – Laczkó, Viczián, Punosevac. Kispad: Mursits – Birtalan, Balog, Borbély, Fehér, Vadász, Szilágyi. Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Csere: Laczkó helyett Vadász (58. perc), Punosevac helyett Birtalan (81. perc), Spitzmüller helyett Borbély (93. perc).

Sárga lap: Viczián (71. perc), Piermayr (89.perc).

Békéscsabán, az első mérkőzésen, gól nélküli döntetlen született.

84. perc: Jobboldali beadást követően Groppioni védte bravúrral a vendégek próbálkozását, a kipattanót azonban Damjanovics közvetlen közelről a hálóba kotorta (0-1).

Ezzel a Békéscsaba 1912 Előre csapata jutott a Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé.

A mérkőzés végén a két szakvezető értékelt:

Zoran Szpisljak, vezetőedző (Békéscsaba 1912 Előre): – Izgalmas mérkőzésre számítottunk, tudtuk, hogy nehéz lesz. Amire készültünk, azt végig tudtuk csinálni. Az első húsz percben az MTK Budapest többet birtokolta a labdát, de ezután már mi is elkezdtünk focizni. Fegyelmezettek voltunk végig, nem adtunk területet a kék-fehéreknek. Türelmesen vártunk a lehetőségre, ami végül összejött. Ez a továbbjutás mindenképpen pozitív hatással lehet a a jövőre nézve, a játékunkat illetően. Megérdemelten léptünk tovább.

László Csaba, vezetőedző (MTK Budapest): – A kupamérkőzéseknek megvan a sajátossága, ezt ma a saját bőrünkön tapasztaltuk meg. Az első félidőben nem rúgtuk be a helyzeteinket, a másodikra szerkezetet váltottunk, uraltuk is a középpályát. Csapatunk legjobbja Groppioni volt. Futottunk, próbálkoztunk, de keveset tettünk a továbbjutásért, ma fölénk nőtt a Békéscsaba. Fontos meccs volt, érezték ezt a srácok is, mégis kevesen játszottak jól, és ezt nem bírtuk el. Ebben a kiesésben mindenki benne van, játékos, vezető egyaránt. Torghellének – a Vaskóval történt ütközés következtében – felrepedt a szemöldöke, össze kell varrni. Fejet kell hajtanunk az ellenfelünk előtt, megérdemelten győztek le minket, és jutottak tovább.