Magasan az MTK-nál volt ismét a legtöbb fiatal játékperc (lapszemle)

2021-12-07

Az utanpotlassport.hu cikkét ajánljuk.

Tovább emelkedett a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók múlt hét végi játékideje az NB I 15. fordulójában az eggyel korábbi körhöz képest; az összesített eredmény átlépte a 800 percet.

Az MTK Budapest ismét vitte a prímet az ifjoncok foglalkoztatásában. Az Újpest ellen 2–1-re megnyert hazai összecsapáson összesen öt fiatal MTK-s került bevetésre: Varju Benedek (20) és Kocsis Bence (20) kezdőként, míg az egyaránt 19 éves Kata Mihály és Kosznovszky Márk csereként jutott szóhoz. Szintén a padról érkezett a forduló egyetlen debütánsa, a 19 éves Várkonyi Bence, akinek már az első félidőben be kellett állnia Weir sérülése miatt.

A Zalaegerszeg és a DVSC találkozóján (2–1) mindkét oldalon két fiatal mutathatta meg a tudását: a hazai pályán játszó zalaiaknál Skribek Alen (20) ismét lehetőséget kapott, míg a 18 éves Németh Dánielt a hajrában vetették be. A debreceniek színeiben Baráth Péter (19) és az NB I-ben első alkalommal kezdő Baranyai Nimród (18) végigjátszotta az összecsapást.

A továbbra is listavezető – és fiatalok nélkül játszó – Ferencváros nem bírt hazai környezetben a Puskás Akadémiával (1–1). A felcsútiaknál kezdett a gólpasszt adó Komáromi György (19), Bakti Balázs (16) pedig a meccs utolsó perceiben szállt be.

Hasonlóan a Pakson 3–2-re nyerni tudó Budapest Honvéd ifjú futballistájához, Kerezsi Zalánhoz (18) akit a végén dobott be Horváth Ferenc vezetőedző. A hazaiaknál Tamás Olivér (20) és Szabó Bálint (20) kapott szerepet.

A Mezőkövesdtől hazai pályán egygólos vereséget szenvedő Gyirmótban Radics Márton (20) játszott egy bő órát, míg a Kisvárda –Mol Fehérvár (1–1) találkozón nem lépett pályára 2001-es vagy fiatalabb játékos.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 15. FORDULÓJÁBAN: