Ligakupa elődöntő visszavágó: MTK Budapest - DVSC-Teva 0-2 (0-0)

2015-05-26

Kettős győzelemmel (az első mérkőzésen: 3-1 a DVSC javára) került az utoljára kiírt Ligakupa fináléjába a hétszeres bajnok, mert összességében jobb volt, mint a huszonháromszoros bajnok.

A mérkőzés közvetítése.

MTK Budapest - DVSC-Teva 0-2 (0-0) Összesítésben 1-5. Továbbjutott a Debrecen kettős győzelemmel.

Vezette: Berke Balkázs (Kelemen Attila, ifjabb Varga Gábor, Bicsérdi Gábor)

Gólszerzők: Ludánszki (82.), Kulcsár (90+1.)

MTK Budapest: Hegedüs – Bese, Vass, Vukmir, Hajdú – Thiam, Vogyicska, Gera, Kanta, Vadnai – Torghelle.

Csere: Torghelle helyett Cseke a szünetben, Kanta helyett Schrammel (50.), Vogyicska helyett Szinanovics (72.)

Sárga lap: Vass (84.)

Szakmai igazgató: Garami Jószef

DVSC-Teva: Verpecz – Kuti, Máté, Szatmári, Ferenczi – Mihelic, Ludánszki, Berdó, Sós – Tisza, Szécsi

Csere: Fereczi, Tisza és Zsidai helyére Berdó, Kulcsár és Szakály állt be (58.), Sós helyett Mihelics (70.), Máté helyett Szatmári (79.)

Sárga lap: Ludányszki (83.)

Vezetőedző: Kondás Elemér

Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője a mérkőzés előtt: – Nyerni akarunk, bár másként is továbbjuthatnánk. Nehéz győzni az MTK ellen, de megpróbáljuk. A Ligakupát mindig is felhozásra és az ifjú tehetségek szerepeltetésére használtuk.

Garami József, az MTK Budapest szakmai igazgatója a mérkőzés előtt: – Az első meccset határozott játékkal 3-1-re nyerte a Debrecen. Sok fiatal is játszik nálunk, mert sok a sérült. Az elődöntőben szeretne már az ember a legjobb csapatával játszani. Minden évben arra használtuk a Ligakupát, hogy fiatalok is bemutatkozhassanak, és volt is, aki élt ezzel.

Vogyicska Bálint a szünetben: – Nagyon elfáradtam, nekünk voltak lehetőségeink. Remélem a második félidőben összeszedettebb lesz a csapat. Jó lenne, ha tudnám segíteni az együttest.

82. perc: Kulcsár tette középre a labdát, Ludánszki átvette, majd jobbal, bevetődve 6 méterről a hálóba passzolta. 0-1

90+1. perc: Szakály cselezgetett a tizenhatoson belül, a labda Kulcsár elé perdült, aki 9 méterről ballal, a bal felső sarokba vágott. 0-2

Garami József a mérkőzés után: – A Debrecen jó játékosanyaggal rendelkezik. Nem játszottunk rosszul, a támadások befejezéseinél pontatlanok voltunk. Megérdemelten jutott döntőbe a DVSC. Büszke vagyok a csapatomra!

Kondás Elemér: – Amit elterveztünk, megvalósítottuk. Nem engedtük a jól futballozó MTK-t a kapu elé. Gólt kellett lőnünk, hogy megtörjük az ellenállásukat.