Lehoczky játszott, Zuigeber gólt szerzett az U19-es válogatottban

2021-02-18

Korosztályos nemzeti együttesünkben Lehoczky Roland és Kosznovszky Márk is pályára lépett Horvátország ellen.

Szerdán Szombathelyen 2x60 perces edzőmérkőzést játszott egymással a magyar és a horvát U19-es válogatott.

A március végén sorra kerülő Eb-selejtezőre készülő nemzeti együttesben az első 60 percet töltötte a pályán Kosznovszky Márk, aki akadémiánkról indulva jelenleg az olasz Parma gárdájában pallérozódik. A második félidőt játszotta végig Lehoczky Roland, aki az őszi szentlőrinci kölcsönjátékát követően idén már felnőtt csapatunkkal készül, és a Kolorcity Kazincbarcika SC elleni kupatalálkozón lehetőséget is kapott.

Az utolsó 32 percre szállt be a Dorogon kölcsönben futballozó Zuigeber Ákos. Játékosunk hét perccel a lefújás előtt remek labdát kapott a horvát térfélen, rávezette a kapusra, majd higgadtan a jobb alsó sarokba helyezett, beállítva a 2-2-es végeredményt. Futballistánk közel járt a győztes találathoz is, de két minutummal a gólja után középre helyezett büntetőjét védte a vendégek hálóőre.

Fotó: mlsz.hu