Kölcsönfigyelő: Történelmi győzelem játékosainkkal a hétközi NB II-es fordulóban

2020-08-06

Rovatunkban összegeztük a kölcsönjátékosok teljesítményét. Az NB I-es szezon során végig figyelemmel követjük majd az élvonalba, NB II-be és NB III-ba kölcsönadott labdarúgóink sorsát.

Az élvonal rajtjára készülő fővárosiaknál Bese Balázs nem kapott játéklehetőséget a horvát NK Osijek elleni előkészületi mérkőzésén, mely 1-1-re végződött a felcsúti Pancho Arénában.

Szentlőrinc SE:
Az NB II egyik újonca megszerezte története első győzelmét a másodosztályban, melynek részese volt Kapronczai Gergely és Nagy Barnabás is, akik végigjátszották a Gyirmót FC Győr ellen 2-0-ra megnyert bajnokit, és jó teljesítménnyel járultak hozzá a sikerhez. Törőcsik Péter a kispadon ült, Lehoczky Roland még nem bevethető.

Szeged-Csanád Grosics Akadémia:
Varga Bence ezúttal is kispados volt a szegedieknél, akik 1-1-re végeztek az Aqvital FC Csákvár otthonában.

Dorogi FC:
Az első fordulóban Pécsett vereséget szenvedő hazaiaknál Kovács Máté kezdőként 68 percet játszott a Soroksár SC elleni 1-0 alkalmával. Szerencsi Miklós a 61. percben lépett pályára. Zuigeber Ákos sérülése miatt nem volt bevethető. Kovácsnak volt egy jó lövése, de a kapus mentett, míg egy veszélyes hazai akció Szerencsitől indult.

Békéscsaba 1912 Előre:
Bidzylia Anton továbbra is sérült, így nem léphetett pályára a Vasas FC elleni hazai pályán elért pontszerzés (1-1) során.

WKW ETO FC Győr:
Szuhovodvszki Soma a kispadról nézte végig csapata pontszerzését (1-1) az élvonalból kieső Kaposvári Rákóczi FC ellen.

Gyirmót FC Győr:
A friss igazolás, Lustyik Levente még kispados volt a Szentlőrinc SE elleni vereség alkalmával.

Tóth Zoltán (Iváncsa KSE) és Babinszky Bence (HR-Rent Kozármisleny) legközelebb hétvégén léphet pályára, mivel az NB III-ban nem rendeztek hétközi fordulót.