Kimaradt helyzetek, elveszett remények (VIDEÓ + GALÉRIA)

2014-11-22

MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0-2 (0-2) OTP Bank Liga 15. forduló Uralta az első félidőt a Diósgyőr, gyakorlatilag kidolgozott helyzete nem is volt az MTK-nak, a vendégeknek több is. Griffith kettőt szépen gólra is váltott. A fordulás után váltott az MTK, jobban és veszélyesebben játszott, de gólt nem ért el. A hajrára már nem maradt annyi energia és ki is maradtak a lehetőségek. Ez volt a negyedik vereség az őszi idényben, de a második helyen fordult az egyesület a tavaszi szezonra.

MTK Budapest FC – Diósgyőri VTK 0-2 (0-2) OTP Bank Liga 15. forduló

Vezeti: Szabó Zsolt (Medovarszky, Becséri – Iványi, Karakó)

Gólszerző: Griffits  a 8., és a 32. percben

MTK Budapest: Hegedüs - Poór, Kálnoki-Kis, Vukmir, Hidvégi - Vass Á., Kanta, Thiam - Vass P. Torghelle, Hrepka.
Csere: Vass P. helyett Horváth, Hrepka helyett Bese a szünetben

Sárga lap: Torghelle a 28., Kanta a 35., Vukmir a 76., Thiam a 88. percben

Szakmai Igazgató: Garami József

DVTK: Antal – Okuka, Szalai, Kádár, Huszics – Elek, Egerszegi – Gosztonyi, Takács, Marjanovics – Griffiths

Csere: Gosztonyi helyett Bacsa az 58., Takács helyett Grumics a 68., Marjanovics helyett Jenner a 78. percben

Sárga lap: Jenner a 83. percben

Vezetőedző: Tomiszlav Szivics

Elek Ákos, válogatott védő (DVTK) a szünetben: – Azt terveztük, hogy a saját térfelén támadjuk le az MTK-t. Megkockáztatom, hogy ez volt a Szivics-éra legjobb félideje. Nem állunk vissza, megpróbálunk gólokat lőni.

Deutsch Tamás, az MTK elnöke: A gól hiányzik, MTK szempontból nem volt jó a mérkőzés, Griffith viszont remek csatár. A Diósgyőr jó csapat, talán szerénytelenség nélkül mondhatom, az MTK is az. Legszebb álmaimban sem reméltem, hogy a második helyen zár a szünetben az egyesület. Egyetértek kapitányunkkal, Kanta Józseffel, nekünk hátra kell néznünk. Boldog lennék dobogós bajnoki évzáróval.

Garami József a mérkőzés után: Az első félidőben mi hibásan, a Diósgyőr jól játszott. A második félidőben megnyomtuk, jelenség, hogy időnként kimaradnak a helyzetek. Az ellenfélnél vannak kiemelkedő képességű játékosok, például Griffits.

Tomiszlav Szivics: Nagyon jól játszottunk az első félidőben, férfimunka volt. A második félidőben már az eredmény szem előtt tartása mellett futballoztunk. Tudtuk mit akarunk, a három pontért jöttünk. Igazi veszélyt nem éreztem, pontatlanul játszottunk, nem lőttünk még egy gólt.