Két akadémistánk szerepelt az U16-os válogatottban

2017-11-24

Megint kétgólos vereséget szenvedtünk az olaszoktól.

A héten két mérkőzést játszott Telkiben az U16-os válogatott Olaszország ellen. Kedden, Zuigéber Ákos gólja csak szépítő találat volt, akkor 3-1-re nyertek a vendégek. A csütörtöki mérkőzés kísértetiesen hasonlóan alakult.

Korán vezetést szereztek az olaszok, majd egyenlíteni tudott a  magyar válogatott, ezúttal Molnár találatával. A szünetre döntetlennel vonultak a csapatok, de a második játékrészben öt perc alatt kétszer vették be kapunkat, így ismét 1-3 lett a végeredmény.

A Sándor Károly Labdarúgó Akadémiát Kata Mihály és Zuigéber Ákos képviselte, mindketten egy-egy félidőt tölthettek a pályán. Ákos és Mihály számára a szezon még nem ért véget, hiszen szombaton a Puskás Akadémia ellen léphetnek pályára Felcsúton.

Magyarország-Olaszország (U16) 1-3 (1-1)

Magyarország: Németh Márk – Szabados Attila (Hosszú Zétény, 41.), Posztobányi Patrik, Török Kevin (Berekali Márk, 41.), Bischoff Marcell (Bekker Roland, 41.) – Godányi Dominik, Ominger Gergő (Kata Mihály, 41.) – Zuigéber Ákos (Komáromi György, 41.), Szalay Szabolcs (Kenderesi Dávid, 51.), László Dávid (Horváth Milán, 64.) – Molnár Rajmund