Kanta József: "A második félidő alapján emelem kalapom a játékosaim előtt"

2023-08-03

NB III-as csapatunk vezetőedzője értékelte a Paks II elleni bajnokit.

Kanta József vezetőedző: "Az első félidő utolsó 20 perce miatt veszítettük el a mérkőzést, akkor nagyon enerváltan és rengeteg hibával futballoztunk. Hagytuk, hogy a Paks találjon egy olyan játékot, amivel folyamatosan nyomás alatt tudott tartani minket, mi pedig elszórtuk a labdákat. Ez megbosszulta magát, pikk-pakk kaptunk három gólt. Ezt a szünetben szóvá tettem, de a második félidőben egyből kaptunk még egy találatot. Viszont ami ezt követően történt, az alapján emelem kalapom a játékosok előtt. 4-0-nál elkezdtek úgy hajtani, olyan energiákat mozgósítottak, ami addig kicsit hiányzott és a végén minden esélyünk megvolt, hogy akár meg is fordítsuk a mérkőzést. Sajnos 4-3 után kimaradt egy pár helyzet, volt néhány büntetőgyanús szituáció is. Az, hogy a Paksnak volt négy rutinos visszajátszója - Böde Dániel, Bőle Lukács, Mezei Szabolcs és Balogh Balázs -, az sokat számított, hiszen mind a két csapat elég fiatal kerettel rendelkezik, de összességében nem emiatt veszítettük el a meccset, még annak ellenére sem, hogy Mezeiről jól ismerjük, hogy remek bal lába van és be is talált, valamint Böde is nehéz falat volt. Több tehetségünk is jó teljesítményt nyújtott, Béres Martin első meccsét játszotta, belső védőként kifejezetten remekül helyt állt; míg Vas Milán csereként beszállva kétszer is eredményes volt."