Ismét az MTK-ban volt a legmagasabb a fiatalok játékperce (lapszemle)

2022-02-22

Az utanpotlassport.hu cikkét szemlézzük.

A labdarúgó NB I 21. fordulójában összesen 851 percet kaptak a 2001-es vagy annál fiatalabb játékosok; ettől magasabb számot utoljára december közepén jegyezhettünk fel.

Tovább folytatódik a növekvő tenedencia az NB I-ben lehetőséget kapó fiatalok játékperceit tekintve a tavaszi szezonban: a 2001-es vagy annál fiatalabb labdarúgók a 20. forduló eredményére közel 100 percet „dobtak rá”. A múlt hét végén a csapatok felében láthattunk az említett kritériumnak megfelelő ifjú magyar futballistát – ők tizenhatan 851 percen osztoztak.

Közülük a legtöbben, hatan a Puskás Akadémia–DVSC (0–2) összecsapáson léptek pályára. A meglepetésre vereséget szenvedő, így a tabella második helyén maradó hazaiak színeiben a télen visszatérő Skribek Alen (20) először kezdett a bajnokságban, mellé a félidőben Komáromi György (20), a hajrában Bakti Balázs (17) állt be. A győztes debrecenieknél az előző körhöz hasonlóan a huszadik életévét tegnap betöltő Baráth Péteren kívül Bényei Ágoston (18) és Baranyai Nimród (18) is lehetőséget kapott a bizonyításra.

Nem született gól az utolsó MTK Budapest és a listavezető Ferencváros találkozóján, fiatalt pedig csak a hazai pályán játszó kék-fehér gárdában láthattunk, abban viszont rögtön hármat: Varju Benedeken (20) és Kata Mihályon (19) kívül meglepetésre – első alkalommal – a 18 éves Kovács Mátyás is kezdett, akit mindössze másodjára vetettek be NB I-es örökrangadón.

A Gyirmót–Zalaegerszeg mérkőzésen a hazaiak a remek szezonkezdet után három győzelmet követően kaptak ki (0–1). Két 20 éves hátvéd, Csörgő Viktor és Major Martin is kezdett a győriek színeiben, míg a vendégeknél a velük egyidős Szalay Szabolcs 20 percre, míg Huszti András (21) a hosszabbítás végén állt be.

A forduló legjobb, legfordulatosabb meccsét a Kisvárda és a Paks csapata játszotta (3–3) a Várkert Sportpályán. Fiatal magyar spílert csak a tolnaiak között figyelhettünk, Tamás Olivért (20) és Szabó Bálintot (21) egyaránt a kezdőbe jelölte Bognár György vezetőedző.
A Mezőkövesd–Budapest Honvéd (0–0) és a Mol Fehérvár–Újpest (1–2) mérkőzéseken egy 2001-es vagy annál fiatalabb magyar labdarúgó sem kapott lehetőséget.

A 2001 VAGY AZUTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2021-2022-ES ÉVADÁNAK 21. FORDULÓJÁBAN: