HÍREK

Elhunyt Fábián Zoltán, aki eddig klubunk legidősebb labdarúgója volt

2022-10-25

Elhunyt Fábián Zoltán, aki eddig klubunk legidősebb labdarúgója volt

Egykori védő 1956 és 1957 között volt klubunk játékosa.

Életének 92. évében, 2022. május 9-én Budapesten elhunyt Fábián Zoltán, aki eddig klubunk legidősebb labdarúgója volt. A család a gyászhírt csak most közölte a sajtóval.

Fábián Zoltán1930. március 30-án született Kunágotán. Labdarúgó pályafutása Újpestről indult. Az UTE utánpótlásában Balogh Bonzó útmutatása mellett nevelkedett, majd 1948 november 21-én, a Salgótarján ellen az NB I-ben is bemutatkozott az Újpest jobbhátvéd posztján. A kemény és megbízható játékáról ismert futballista remekül kiegészítette a védelemben a "cselművész" Nagymarosit és a villámgyors, de alkalmanként könnyelmű Balogh II Sándort.

Az ifjúsági válogatottban is megfordult Fábián Zoltán 1951 végéig volt az időközben Dózsává "átkeresztelt" klub játékosa. Az újpestiek lila-fehér mezét 29 bajnoki mérkőzésen viselte. 1952 elején újpesti csapattársaival, Szigetivel, Krasznaival, Fejessel és Sólyom-Schumannal együtt a hatalom az újonnan létrejött Sztálinvárosba parancsolta, ahol a Sztálin Vasmű Építők, majd a Sztálinvárosi Vasas csapatában alapember lett.

1956-1957-ben az MTK (Vörös Lobogó), majd 1957-1959 között a BVSC játékosa volt. A kék-fehér gárdában öt találkozón lépett pályára.

Pályafutását folyamatosan sérülések hátráltatták. 1959-ben, harmadik lábtörését követően visszavonult és utánpótlásedzőként kezdett dolgozni, 1970-ben a Testnevelési Főiskolán szakedzői diplomát szerzett. Megfordult a Vasas Izzó és a BVSC ifjúsági csapatainál is. Kezei közül olyan játékosok kerültek ki, mint például Noskó Ernő és Törőcsik András.

Emlékét megőrizzük! Nyugodjon békében!

Fábián Zoltán halálával Halmai József (90 éves), Bödör László (89) és Vasas Mihály (89) klubunk történetének három legidősebb játékosa.

Kapcsolódó cikkek

következő Mérkőzés

2023-02-05 13:00 Kőér utcai Stadion

Pénzügyőr SE

VS

MTK BUDAPEST II

Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:

Szponzorok

Prohuman