Egy pont hátrányból a nyolcgólos meccsen (GALÉRIA)

Két cserejátékosunk is betalált az Ajka ellen, 4-4 lett a vége.

MTK Budapest-FC Ajka 4-4 (2-3)

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1794 néző
Vezette: Szőts (Szécsényi, Legeza, Zierkelbach)

Gólszerző: Schön (31.), Simon A. (35.), Szatmári (73.), Varju (92.), illetve Nagy M. (2.), Görgényi (19.), Soltész (42.), Stoiacovici
Sárga lap: Babinszky (84.), illetve Horváth (12.), Lengyel (48.), Köles (53.), Görgényi (53.), Soltész (58.)

MTK Budapest: Bese – Katona, Pintér, Varju, Szerencsi – Kata (Simon, 31.), Mezei, Bognár – Zuigeber (Babinszky, 72.), Lencse, Schön (Szatmári, 65.)
Vezetőedző: Michael Boris

FC Ajka: Horváth - Molnár, Kenderes, Nagy M. (Major, 82.), Horváth P., Köles, Csemer, Nagy E. (Lengyel, 39.), Soltész (Stoiacovici, 68.), Csizmadia, Görgényi
Vezetőedző: Kis Károly

Nem indult jól a mérkőzés számunkra: a 2. percben egy hátraadott labda után nem tudott tisztázni Bese, az odarobbanó Nagy M. belevetette magát a labda útjába, ami így kapunkban kötött ki (0-1).

Pár perccel később jöhetett volna az egyenlítés, miután Lencse harcosan labdát szerzett, majd önzetlenül Schön elé passzolt, aki betalált, de les miatt nem adta meg a játékvezető - centiken múlhatott.

A túloldalon egy szöglet után Nagy helyezett a léc fölé, majd Schön került ismét helyzetbe, éles szögből jobbal lőtt, de Horváth nagyot mentett.

Az első 20 percben aztán - remek helyzetkihasználásuknak köszönhetően - meglepetésre tovább nőtt a vendégek előnye: egy kontra végén Görgényi kapott labdát, majd 18 méterről a bal felsőbe lőtt (0-2).

A félidő közepén szépíthettünk volna: Varju mindenkit megelőzve fejelt, de a labda centikkel a léc fölé ment.

A 32. percben aztán megtört a jég: Bognár ugratta ki Zuigebert, aki középre passzolt, Schön pedig nem hibázott (1-2).

Ezt követően taktikai cserét hajtottunk végre, hogy még támadóbb legyen a csapat: Simon András váltotta Katát.

Ez jó húzásnak bizonyult, hiszen a rutinos csatár percekkel később kiegyenlített, Lencse tökéletes passzát helyezte a hálóba (2-2).

Az Ajka sem adta fel, egy szöglet után veszélyeztettek, ám Nagy fejesénél Bese hatalmas bravúrt mutatott be.

Két perccel később ő sem segíthetett: Soltész az ötös sarkától hatalmas gólt lőtt a felső sarokba (2-3), így hátránnyal mehettünk a szünetre.

Az Ajka elég durván kezdte a második félidőt, öt perc alatt hárman is sárgát kaptak. Meddő mezőnyfölényben játszottunk a folytatásban, de a vendégek állták a sarat.

A 73. percben aztán jött az egyenlítés: Simon középre emelt, és egy másik csere, Szatmári is betalált, bevetődve (3-3).

A hajrában még mentünk előre a győztes gólért, és sikerült is betalálni: Varju a 92. percben fejjel volt eredményes (4-3).

Úgy tűnt, ezzel nyerünk, ám Stoiacovici a 94. percben kiegyenlített, így egy pontot szereztünk a 4-4-el zárult mérkőzésen.