OTP Bank Liga 27. forduló,
április 15. szombat 18:30
Debrecen, Nagyerdei Stadion
Tv: M4 Sport

Két hazai kupadöntő mellett a 86. első osztályú mérkőzésére készül a két együttes. Az eddigi találkozóikon 41 fővárosi győzelem mellett 16 döntetlen és 28 hajdúsági siker született. A gólkülönbség 155-111 az MTK javára (átlag: 3,1 gól/ mérkőzés).

A hazaiak 1946. május 26-án látták először vendégül a kék-fehéreket, akkor 5-4-re nyertek. A legtöbb gólt hozó találkozókat általában az MTK nyerte, így 1946-ben (6-1), 1949-ben (7-1), 1950-ben (7-0), 1991-ben (7-1).

Érdekesség, hogy a 299. élvonalbeli mérkőzésnél járó, veterán védőnk, Dragan Vukmir élete első, és eddig utolsó találatát éppen a debreceniek – korábbi csapata – ellen szerezte 2014. április 12-én, az akkor még felújítás előtt álló Hidegkuti Nándor Stadionban. Ezen a találkozón még Horváth Zsolt, Vass Patrik, Pölöskei Zsolt és Kanta József is betalált, míg a másik oldalon – az akkor még a Debrecent erősítő – Vadnai Dániel és Kulcsár Tamás volt eredményes.

Legutóbb 2016. november 19-én találkozott a két gárda, immáron az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. Akkor Kanta József szerzett vezetést – büntetőből – az 58. percben, ám a hosszabbításban Holman Dávid szabadrúgása után a labda utat talált Danijel Petkovics kapujába, így 1-1-es döntetlennel zárult a meccs.

A két együttes az OTP Bank Liga 2016/17-es kiírásában, 26 forduló alatt 30-30 pontot gyűjtött. A DVSC a 9., az MTK Budapest a 10. helyen áll.

A szombati összecsapáson Tamási Zsolt nem számíthat a vállműtéten átesett Gera Dánielre, a bokaszalag-szakadás után lábadozó Myke Bouard Ramosra, viszont Hrepka Ádám felépült.

A mérkőzést Erdős József vezeti. Segítői: Georgiou Theodoros, Márkus Tamás, Radványi Ádám, Urbán Eszter és Szalai Dániel.

A találkozót az M4 Sport televízió élőben közvetíti.