Budapest Honvéd – MTK Budapest 0-2 (0-0) (VIDEÓ+GALÉRIA)

2015-03-08

Győzelem idegen idegenben, azaz a Honvédot, Felcsút után Kispesten is 2-0-ra verte a csapat. Fontos siker volt, hiszen agresszívan gyűjtögeti pontjait a Debrecen és a Ferencváros is. Ráadásul rangadók következnek.

A mérkőzés élő közvetítése.

OTP Bank Liga 19. forduló, Kispest, Bozsik Stadion

Vezette: Pintér Csaba (Berettyán J., Becséri G., - Iványi Z., Karakó J.)

54. perc: Thiam érthetetlen módon szabálytalankodott, második sárga lapja emberhátrányt ért.

64. perc: Kanta ívelte a kapu elé a labdát, Horváth zavarórepülése után, a megtévesztett Kemenes mellett, a jobb sarokba vágódott az. 0-1

68. perc: Horváth lépett ki a jobb oldalon, negyven méteres indítással. Fellökni sem tudták, középre gurított. Az utána sprintelő Csiki három lépésről pofozta a hálóba a labdát. 0-2

Budapest Honvéd: Kemenes – Botka, Elez, Kosztics, Vidovics – Ikenne-King, Hídi, Godoy – Nagy, Punosevac, Youla

Csere: Ikenne–King helyett Prosser az 57., Izazola helyett Punosevac a 65. és Hídi helyett Vécsey a 72. percben

Sárga lap: Izazola a 42., Kosztics a 44., Botka az 51., Vidovics a 66. és Vécsey a 89. percben

MTK Budapest: Hegedüs – Nagy, Baki, Vukmir, Vadnai – Thiam, Pölöskei, Kanta – Bese, Hrepka, Csiki

Csere: Bese helyett Horváth a szünetben, Hrepka helyett Vass Á. a 63. és Csiki helyett Torghelle a 78. percben

Sárga lap: Pölöskei a 19., Thiam a 26., Thiam második sárga, piros az 54. és Vadnai a 60. percben.

Hidi Patrik a szünetben: – Jobban kezdtük a mérkőzést, fent vagyunk az MTK térfelén. Agresszívak vagyunk, de sok a passzokban a hiba. Vigyáznunk kell, nem szabad esélyt adni az MTK-nak.“

George F. Hemingway, a szünetben: – Volt egy-két helyzetecske. Nagyon kellene a három pont! Az MTK a legjobb kontracsapat az országban. Vár a lehetőségre.

Garami József, az MTK Budapest szakmai igazgatója a mérkőzés végén: – Nagyon idegesen játszott a csapatom, szokatlan hibákat követtünk el a passzjátékban. A félidő végére kiegyenesedtünk. Gondoltam jobban fogunk játszani. Némi szerencsével megszereztük a vezetést. Utána már biztosan hoztuk a három pontot. Kevesen vagyunk, gondjainkat fokozza a kétsárgás kiállítás.

Marco Rossi, a Honvéd vezetőedzője: – Érthetetlenül álmos volt csapatom. Nehezen jutottunk el az ellenfél kapujáig, akkor is hárított a kapusuk.

dr. Horváth Zsolt: – Kanta Józsi mindig mondja, kapu felé kell lőni az ilyen labdákat. Nem véletlenül vagyunk a második pozícióban. Posztonként is ott vagyunk elől. Sokat teszünk a szerencséért, mert a jó együtteseknek van szerencséjük.