Boris: "Az első félidőben nem működött, amit elterveztünk, utána viszont nagyon tetszett a játékunk"

2020-12-06

Vezetőedzőnk így értékelt a mérkőzést követő sajtótájékoztatón.

Michael Boris: - Természetesen értesültünk arról, milyen döntések születtek a hét közben Kispesten, ennek szellemében készültünk a találkozóra. Tudtuk, hogy két magas csatárral kezdenek majd, így mi igyekeztünk nem túl magasan letámadni. Nem igazán találtuk a Honvéd ötvédős rendszerének ellenszerét, nem találtuk a ritmust, nem voltunk kellően agresszívek, talán egy helyzetünk volt. A Honvéd veszélyesebb volt, és értékesítette a lehetőségeit. A második félidőben jobban teljesítettünk, működött az, amit a félidőben elterveztünk - megtaláltuk azokat a pontokat és helyeket, ahol foghatónak tűnt az ellenfél -, főleg az utolsó 15-20 percben tetszett már a játékunk. Természetesen győzni szerettünk volna, de nem szégyen a Honvéd ellen idegenben "csak" egy pontot szerezni, örülünk, hogy nem maradtunk pont nélkül, mert ez így volt reális. A második félidőben mutatott játék miatt büszke lehetek a csapatra. Ne felejtsük el, hogy minőségi játékosai vannak az ellenfélnek, sokszor pechesen veszítettek, így a tabella nem lehetett kiindulási alap. A tavalyi szezonban már többször bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk nehéz helyzetből is felállni, idén talán ez volt az a mérkőzés, amikor igazán meg tudtuk mutatni a mentális erőnket. Ez utóbbi nem megkérdőjelezhető akkor sem, ha az eredmények valamiért épp gyengébbek, mert mindig nagyon keményen dolgoznak a játékosok - főleg sokat ér ez akkor, amikor különböző okok miatt ennyi hiányzónk akad. Fizikailag láthatóan rendben vagyunk, ezt mutatta a meccs hajrája. Ez a pont is sokat jelenthet a céljaink elérése érdekében, így például azt is jelenti, hogy nem csökkent a két csapat közötti távolság a tabellán.