Magabiztosan nyertünk 5-0-ra a Vecsési FC otthonában.

Vezette: Kátai Gábor (Marozsi Gábor Bence, Köteles Csaba)

Gólszerző: Farkas (4.), Kulcsár (59., 63.), Vogyicska (65., 85.)

Vecsési FC: Komora, Molnár, Csiszár (Nagy T., 73.), Radnai, Nagy T., Kiss K., Daruka (Koziorowszki, 35.) Gényi (Kaiser, 52.), Dévai, Haraszkó, Halmos, Nádasi

Vezetőedző: Gendur László

MTK Budapest: Varga - Baki, Balogh, Gengeliczki, Nagy B. - Kanta (Kata, 71.), Vogyicska, Farkas (Bidzilya, 66.) - Kulcsár (Vass P., 66.), Takács, Lencse

Vezetőedző: Feczkó Tamás

[image]

Nagy Barnabás személyében egy 18 éves játékos is helyet kapott a kezdőcsapatunkban a Vecsés elleni kupameccsen, amelyen jól kezdtünk: a 4. percben Lencse ívelt középre, ahol Farkas Balázs kapásból bombázott a felső léc alá (0-1).

Tíz perccel később Kulcsár erős centerezését Lencse fejelte a kapu mellé, majd némi mezőnyjáték következett. A 27. percben egy védelmi megingás után Baki mentésére volt szükség, így maradt a 0-1.

Az állás azonnal változhatott volna, ám Kanta 25 méteres szabadrúgása után a jobb felső sarok elől mentett Komora, majd a 34. percben Takács Ronald egy szóló után centikkel helyezett a bal sarok mellé.

2 perccel a szünet előtt Kanta 23 méterről veszélyeztetett, ám a kapus megint kiszedte a sarokból a labdát, így egy góllal vezettünk a félidőben.

Fordulást követően aztán beindult a henger: nagy fölényünket követően az 59. és a 65. perc között háromszor találtunk be. Előbb Vogyicska remek szólóját követően centerezett Kulcsárnak, aki a rövid alsóba gurított (0-2).

Ezt követően Kanta ugratta ki Kulcsárt, aki hagyta lepattanni a labdát, majd dropból a felső léc alá bombázott (0-3).

Rögtön utána Vogyicska passzolt Lencsének, aki Farkashoz gurított, majd a kiugró Vogyicska elé került a labda, aki okosan a hosszú alsóba gurított (0-4).

Jöhetett volna az újabb találat is, ám a 69. percben Kanta legurított szabadrúgása után Takács a kapufát találta el.

A 71. percben Kanta József helyett Kata Mihály személyében újoncot avattunk.

Nem sokkal a vége előtt Bidzilya kétszer lõtt egy percen belül, elõbb a kapufa, majd a kapus mentett.

Mégis betaláltunk a hajrában: a 85. percben Lencse passzolt vissza jól Vogyicska elé, aki 6 méterről ballal nem is hibázott, a jobb sarokba lőtt (0-5) - így biztos győzelemmel jutottunk a sorozat 8. fordulójába.