HÍREK
BEMUTATJUK HÉTFŐI ELLENFELÜNKET: AMIT AZ AQVITAL FC CSÁKVÁRRÓL TUDNI KELL
2019-12-07
Listavezető csapatunk az év utolsó hazai bajnoki mérkőzésén a tabella harmadik helyén álló, de a legutóbbi négy bajnokiját elveszítő Csákvárt fogadja az első „tavaszi” fordulóban, hétfőn 19 órától az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.
A jelen:
A Fejér megyei Aqvital FC Csákvár a 2014-2015-ös bajnokság óta a hatodik idényét tölti a második vonalban. A legutóbbi két alkalommal a 11. helyen végeztek.
A Merkantil Bank Liga idei pontvadászatában a bajnokság felénél, 18 mérkőzés után a 3. helyen állnak 31 ponttal - 10 győzelem, 1 döntetlen, 7 vereség a mérlegük. A gólkülönbségük mínusz 3, a találkozókon 28 gólt lőttek és 31-et kaptak.
A bajnoki tabellát 40 ponttal vezető gárdánk 9 ponttal előzi meg a csákváriakat. A Fejér megyei együttes az első kilenc találkozón 18 pontot szerzett, míg a következő kilencen csak 13-at. Első négy meccsüket megnyerték (MTK, Vác, Budafok, Haladás), az utolsó négyet pedig elveszítették (Kazincbarcika, Vasas, Budaörs, Nyíregyháza).
A bajnokság első fordulójában már találkoztunk aktuális ellenfelünkkel, akkor idegeben a 35. perctől emberhátrányban játszva 3-2-es vereséget szenvedtünk.
Az együttesben vannak, akik rendelkeznek NB I-es múlttal, bár többen is csak néhány találkozón, csereként, percekre léptek pályára az első vonalban: Markek Tamás, Tamás Nándor Károly, Baracskai Roland, Sejben Viktor, Kiprich Dávid József, Skribek Alen Martin, Madarász Márk, Hermány Bence és Daru Bence.
A csákváriak vezetőedzője a pro-licence-szel rendelkező 47 éves Visinka Ede. A vajdaságból származó tréner játékosként éveket töltött a szerb Crvena Zvezda együttesében, majd légiósként megfordult az izraeli Hapoel Beer Sheva gárdájában, és Izlandon is. Edzőként dolgozott a Kecskeméti Futball Akadémia utánpótlásában, és a DVTK szakmai stábjában is. Legutóbb a Puskás Akadémia II. csapatát irányította.
Az Aqvital FC Csákvárral csak az NB II-ben mérkőztünk:
Aqvital FC Csákvár–MTK Budapest 1-2 (0-2)
Merkantil Bank Liga NB II, 2017-2018, 1. forduló, 2017. július 30. - Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont - Játékvezető: Szilasi Szabolcs - 600 néző
MTK Budapest: Szentpéteri Viktor - Katona Máté, Balogh Béla, Gengeliczki Gergő, Deutsch Bence - Vass Patrik, Vass Ádám, Borbély Bálint (Gera Dániel), Takács Ronald (Schäfer András) - Torghelle Sándor, Lencse László (Bori Gábor). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerzők: Deutsch Bence, Takács Ronald.

MTK Budapest–Aqvital FC Csákvár 3-1 (2-0)
Merkantil Bank Liga NB II, 2017-2018, 20. forduló, 2017. december 3. - Új Hidegkuti Nándor Stadion - Játékvezető: Molnár Attila - 987 néző
MTK Budapest: Szentpéteri Viktor - Katona Máté, Baki Ákos, Gengeliczki Gergő, Deutsch Bence - Vass Patrik (Jakab Dávid), Schäfer András (Szerencsi Miklós), Vass Ádám, Gera Dániel (Korozmán Kevin) - Lencse László, Torghelle Sándor. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Gólszerzők: Lencse László (2, az egyiket 11-esből), Torghelle Sándor.
Aqvital FC Csákvár –MTK Budapest 3-2 (3-1)
Merkantil Bank Liga NB II, 2019-2020, 1. forduló, 2019. augusztus 4. -Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont - Játékvezető: Molnár Attila - 500 néző
MTK Budapest: Somodi Bence - Katona Máté, Baki Ákos, Deák István, Nagy Zsombor - Mezei Szabolcs, Palincsár Martin (Varju Benedek), Vass Patrik (Simon András), Bognár István - Szatmári István (Zuigéber Ákos), Lencse László. Vezetőedző: Boris Michael.
Gólszerzők: Szatmári István, Bognár István.
A mérleg:
MTK Budapest - Aqvital FC Csákvár
NB II:
3 2 0 1 7-5 6 (67 %)
Az Aqvital FC Csákvár labdarúgásának múltja:
A Fejér megyei klub 1947-ben alakult Csákvári Torna Klub néven. 1948-1949-ben a Közép-dunántúli Labdarúgó Alszövetség II. osztályának Móri csoportjában, az ötödik osztályban indultak először hivatalos bajnokságban. 1957-től 2001-ig kisebb megszakításokkal a megyei bajnokság I. osztályában szerepeltek. Legnagyobb sikerét 1989-ben érte el a csákvári csapat: a Szabad Föld Kupa döntőjében a Vas megyei Körmendi Dózsa MTE csak egy góllal tudta felülmúlni a Népstadionban rendezett fináléban az akkor éppen megyei II. osztályú együttest.
2011-ben történelmet írt a 2002-ben a megyei III. osztályból induló gárda: Fejér megye labdarúgó krónikájában egyedülálló módon, pontveszteség nélkül nyerte meg a megyei I. osztályú bajnokságot. Ezt követően aranyérmet szerzett az NB III-ban is, majd a 2012-2013-as, két csoportos másodosztályú bajnokságban a tizenhat klub között a 9. helyen végzett. Ez a létszámcsökkentés miatt azonban akkor a búcsút jelentette.
Nem sokáig maradtak a harmadik vonalban - az egykori MTK-s, korábbi válogatott Bognár György vezetőedző dirigálta gárda 2014 tavaszán óriási fölénnyel megnyerte a Nyugati csoport küzdelemsorozatát, ezzel kiharcolva a visszajutást az NB II-be, s immár folyamatosan a hatodik idényüket töltik a második vonalban Aqvital FC Csákvár néven.
Az öt és félezer lélekszámú településen a jelenlegi pályát és a hozzá tartozó épületeket 1979-ben kezdték el építeni. A pályaavató 1983-ban volt. A 2.500 néző befogadására alkalmas létesítményben az 1997. augusztus 17-én lejátszott Csákvári TK - Magyar válogatott mérkőzés (1-6) tartja a nézőcsúcsot, zsúfolt ház előtt rendezték a hírverő találkozót. Érdekesség, hogy Csank János akkori szövetségi kapitány együttesében hat MTK játékos - Babos Gábor, Kuttor Attila, Farkasházy László, Halmai Gábor, Illés Béla, Orosz Ferenc - is szóhoz jutott.
A stadion – a 2004-es nagy felújítást követően – a csákvári születésű kardvívó olimpiai bajnokról, Tersztyánszky Ödönről kapta a nevét.
2014 májusában az ügyvédek labdarúgó világbajnokságának is Csákvár adott otthont.
Kapcsolódó cikkek
következő Mérkőzés
MTK BUDAPEST
PUSKÁS AKADÉMIA FC
MTK Budapest hírlevél
Ne maradjon le egy eseményről sem! Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre:
