DICSŐSÉGTÁBLA

Közép-európai kupa - ezüstérem

A sorozatban még egy alkalommal bejutottunk a döntőbe, ám 1959-ben be kellett érnünk az ezüstéremmel, a fináléban egy másik magyar klub, a Honvéd volt az ellenfelünk.

A magyar döntő első mérkőzését 1959. augusztus 19-én rendezték, de "mindössze" 20 000 szurkoló volt kíváncsi rá, pedig Tichy Lajos remekelt, és úgy festett: mesterhármasával már az első félidőben eldöntötte, melyik csapaté lesz a kupa. Ám a kék-fehérek 1:4-ről 3:4-re felzárkóztak.

Csakhogy a második meccsen is tekintélyes - kétgólos - hátrányba került csapatunk. Az utolsó negyedórában az MTK egyenlített (2:2), és a második kék-fehér gól után váratlanul nehéz utolsó öt perce támadt a Honvédnek. Több gól azonban nem esett, így a kispestiek elvitték a trófeát.